Sofia Halliku näituse eelretsenseerimine

Kolmapäeval, 01. veebruaril 2017. a kell 14.00 toimub HOP galeriis (Hobusepea 2, Tallinn) kunsti ja disaini eriala doktorandi Sofia Hallik’u doktoritöö loomingulise osa juurde kuuluva isikunäituse “Born-Digitals” eelretsenseerimine.

Näitus on avatud 26. jaanuarist kuni 14. veebruarini 2017. aastal.

Doktoritöö juhendajad on prof Kadri Mälk (Eesti Kunstiakadeemia) ja dr Jaak Tomberg.

Näituse eelretsensendid on dr Kärt Ojavee (Eesti Kunstiakadeemia) ja dr Raivo Kelomees (Eesti Kunstiakadeemia).

——————————————————————————————

Sofia Hallik (s.1991) on ehtekunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia doktorant (aastast 2015). Oma doktoritöös “Theomorphic Jewellery Essence by Means of Virtuality and Autonomy” (juhendajad prof Kadri Mälk ja dr Jaak Tomberg) keskendub noor kunstnik jumaliku vormi otsingutele läbi innovatiivsete materjalide ja tehnoloogiate. Enim huvitab teda, kuidas küberruum ja digitaalne tehnoloogia mõjutavad ehtekunsti.

Avatav isiknäitus “Born-Digitals” puudutab küberruumi mõjusid ning digitaalse tehnoloogia kasutamist kunstiteosega manipuleerimisel. Digitaalse revolutsiooni järelkajana toimub üldine kunstiteoste dematerialiseerumine ja virtualiseerumine, mis mõjutab muuhulgas ka ehtekunsti, mis on oma olemuselt äärmiselt füüsiline kunstivorm. Halliku tööde eesmärk avaldub käsi- ja masinatöö vastandlike kontseptsioonide häbitus ja teadlikus kohandamises. Täpselt nende kahe kontseptsiooni ristumiskohal tekib midagi tõeliselt atraktiivset, mis saab osaks meie reaalsusest.

Oma uues ehteseerias loob kunstnik unenäolise installatsiooni nii reaalses kui ka virtuaalses ruumis. Eriti just valminud ehetes väljendub tema radikaalne lähenemine, mis lubab kunstnikul võimalikult täielikult väljendada virtuaalse täiuslikkuse ideed.

Sofia Hallik kaitses 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti erialal magistrikraadi cum laude. Sofial on olnud kolm isiknäitust, neist viimane toimus suvel 2015 HOP galeriis; aastal 2015 pälvis ta SA Noor Ehe stipendiumi. Tema loomingut on eksponeeritud rahvusvahelistel väljapanekutel, millest viimased olulisimad on “European Prize for Applied Arts 2015” Belgias, Monsis; “Marzee International Graduate Show 2015” Hollandis; “ESTONISHING!” Thomas Cohni galeriis Munich Jewellery Week 2016 raames ja Brasiilias São Paulos.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Olete oodatud!