Suvine auhindade sadu animatsioonis

EKA animatsiooni osakonna auhindade hulka on möödunud suvel lisandunud mitmeid olulisi auhindu nii Euroopast, Kandast kui ka Lõuna-Ameerikast. 

 

Noam Sussmani digitaalne joonisfilm “Dream Cream” (2019) võitis oma esimese auhinna Kanadast – TAIS Annual Animation Showcase, Audience Choice Award for Best Short. Sussman on pärit Torontost ja  lõpetas EKA animatsiooni osakonna magistriõpingud möödunud kevadel. Tema EKAs valminud film “Dream Cream” on tänaseks valitud juba mitmetesse rahvusvaheliselt tunnustatud festivalide võistlusprogrammidesse.

Jass Kaselaane digitaalne joonisfilm “Gaia” (2018) võitis oma esimese auhinna Poolast –  Kraków International Green Film Festival, Best Animated Film, 3rd Award. Kaselaan õpib hetkel animatsiooni magistrantuuris, kuid on EKAga seotud varasemalt pigem skulptuuri kaudu. Tema esimene animatsioonfilm “Gaia” on jõudnud mitmete festivalide programmi üle maailma.

Sander Joone digitaalne joonisfilm “Sounds Good” (2018) võits lisaks olemasolevatele auhindadele veel kaks – Supertoon International Animation Festival (Horvaatia), Best Student Film ja Stuttgart Festival of Animated Film (Saksamaa), Award for the Best Student Film. Sander Joon lõpetas animatsiooni magistriõpingud 2018. aasta kevadel. Tema varasemad filmid “Velodrool” ja “Moulinet”, mõlemad valminud EKAs, ning ka viimane film “Sounds Good” on linastunud väga paljudel festivalidel ning võitnud hulgaliselt auhindu.

Liis Kokki ja Mari Kivi nukufilm ” Toiduahel” (2018) võitis oma teise auhinna Lõuna-Ameerikast – Lebu International Film Festiva (Tšiili)l, Honorable Mention in the Animation Category. Kokk ja Kivi lõpetasid 2018. aasta kevadel animatsiooni bakalaureuse õpingud. Liis Kokk jätkab sellest sügisest animatsiooni magistrantuuris ning Mari Kivi töötab animatsiooni osakonnas projektide koordinaatorina. Nende ühistööna valminud film “Toiduahel” rändab siiani mööda maailma einevatel filmifestivalidel.

Jung Hyun Kimi joonisfilm “Sweet Sweat” (2018) võitis oma järjekordse auhinna Itaaliast – Imaginaria Film Festival, Best Animated Student Short Film. Kim on pärit Lõuna Koreast ning lõpetas animatsiooni magistriõpingud 2018. aasta kevadel. “Sweet Sweat” on linastunud paljudel filmifestivalidel üle maailma. Täna jätkab Kim juba uue filmi loomisega kodumaal.

 

Vaata animatsiooni osakonna filme ka meie Vimeo lehel.

Jaga sõpradega:

Postitas Mari Kivi
Viimati muudetud

Animatsioon