Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi pälvis Helena Rummo

Tallinna linnavõim nimetas sel aastal Anton Uessoni stipendiumi stipendiaadiks EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrandi Helena Rummo.

Viiest stipendiumikandidaadist tõusis esile Rummo magistritöö teemavalik, selle käsitlus ning aktuaalsus.

Rummo magistritöö võtab vaatluse alla omandi mõiste ja teeb seda Tallinna kontekstis, kus toimub praegu kõige intensiivsem linnastumise protsess Eestis. Rummo pakub oma magistritööga alternatiivse mudeli, kus kinnisvara soetamise ja omamise asemel mängitakse läbi niinimetatud osakute süsteemi, millele sarnast võib leida Skandinaaviamaade linnades. Selline lähenemine pakub alternatiivse tee, kus omamise ja laenusüsteemi kaudu ei olda „laulatatud“ soetatud kinnisvaraga. Pigem antakse vabadus ja võimalus kasutada ruumi, mis toetab mobiilset, paindlikku ja taskukohast kaasaegset elulaadi Tallinna kesklinnas.

Rummo uurimistöö juhendajateks on Martin Melioranski ja Raul Kalvo.

Tallinna linna ja EKA koostöölepingu alusel määrab linn igal aastal ühele EKA tudengile toetuse, mille suurus on 1000 eurot. Stipendiaat valitakse stipendiumitaotluse esitanud magistritaseme üliõpilaste seast, kelle jooksva õppeaasta kaalutud keskmine hinne on vähemalt B ehk 4,0 ja kes on õppetöös saavutanud väljapaistvaid tulemusi Tallinna linna jaoks olulistel teemadel linnaplaneerimises või sellega seotud vallas arhitektuurse projekti, disainilahenduse või urbanistliku uurimuse näol.

Palju õnne, Helena!

Jaga sõpradega:

Postitas Kadi Karine
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond