Vastuvõtt Eesti Kunsti­akadeemiasse on avatud! Tähtaeg 1. juuli.

Kaasaegne kunst õppekava tudengite performance “Teos 1000-le pallile” EKA aatriumis. Foto: Priit Mürk

17. juunist kuni 1. juulini ootab Eesti Kunstiakadeemia sisseastumisavaldusi kõikidele eesti keelsetele õppekavadele.

Avaldusi saab esitada kuni 1. juuli südaööni sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel ning soovi korral 1. juulil ka Kunstiakadeemias kohapeal, Põhja pst 7, kell 10–16.

EKAs on võimalik õppida enam kui kolmekümnel õppekaval arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ning vabade kunstide teaduskonnas bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe tasemel. Kogu õppekavade valiku, sisseastumistingimuste ja -ajakavaga on võimalik lähemalt tutvuda EKA kodulehel.

Õppeosakonna juhataja Elisabeth Kuusiku sõnul on tänavu EKA õppekavasid uuendatud disainiteaduskonnas. “Uued õppekavad on tarbekunst ja disain, milles on võimalik õppida erialadel ehe ja sepis, keraamika, klaas ning õppekava moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisain, kus on võimalik spetsialiseeruda erialadel moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisain,” kirjeldab Kuusik. Samuti meenutab ta sisseastujatele, et arhitektuuri ja linnaplaneerimise 5 aastasel integreeritud õppekaval on soovi korral kõrvalerialana võimalik spetsialiseeruda maastikuarhitektuuri, muinsuskaitse ja konserveerimise või planeerimise erialal.

Möödunud aastal uuendati ka vabade kunstide magistriõpet. Senised fotograafia, graafika, installatsiooni- ja skulptuuri, maali ja uusmeedia suunad on integreeritud kaasaegse kunsti õppekavasse. Erinevaid meediumeid kaasaval õppekaval valib üliõpilane igal semestril professori, kellega regulaarselt kohtudes saab ta individuaalset tagasisidet.

Kaasaegse kunsti magistriõppekava juhi Margit Säde sõnul on õpingute jooksul võimalik keskenduda nii ühele erialale kui valida kasvõi igal semestril uus meedium oma idee ellu viimiseks. “Visuaalse kultuuri mõtestamine, sotsiaalse närvi teritamine, mitmekesine dialoog ja konstruktiivse kriitika praktiseerimine arendavad noorel kunstniku oskusi ja meetodeid oma ideede genereerimiseks, teostamiseks ja edastamiseks,” kirjeldas Säde uut õppekava.

Kunstiakadeemia kuulub oma valdkonnas maailma 200 tippülikooli hulka (QS TOP University Ranking 2016). EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. Eesti Kunstiakadeemia osaleb riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises ning EKA tudengid ja õppejõud räägivad ja tegutsevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlastega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel.

Kunstiakadeemiasse on oodatud õppima sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad, kes on valmis ennast ja maailma parendama.

Esita avaldus veebilehel: sais.ee
Lisainfo: artun.ee/sisseastumine

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

ErialadÕppeosakond