Tänavuse Abakhan Creative Award võitja on Katrin Aasmaa

marekmetslaid__MMP4092
marekmetslaid__MMP4099
marekmetslaid__MMP4103
marekmetslaid__MMP4118
marekmetslaid__MMP4105
marekmetslaid__MMP4124
marekmetslaid__MMP4111
marekmetslaid__MMP4131
marekmetslaid__MMP4136
marekmetslaid__MMP4138
marekmetslaid__MMP4150
marekmetslaid__MMP4157
marekmetslaid__MMP4160
Abakhan Creative Award laureaadi väljakuulutamine. Fotograaf: Marek Metslaid

 

Täna kuulutati EKA Design Showcase’l välja teist korda toimunud Abakhan Creative Award, mille pälvis Katrin Aasmaa. Tema stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Stipendiumi suurus on 2000 eurot.

Abakhani esindaja Kristine Stroomi sõnul jäi Katrini looming silma töö mahukuse ja aastatepikkuse sihikidluse poolest. Lisaks Abakhan Creative Award võidule vääriks Katrin Aasmaa oma mitmete tööde eest ka Eesti integratsiooni auhinda, sest ta on oskuslikult ühendanud Eesti ja Vene popkultuuri viited tervikuks, mis pakub kandjale põneva elamuse.

Selle aastase Abakhan Creative Award nominendid on Ingrid Helena Pajo, Cärol Ott ja Katrin Aasma. Stipendium on loodud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele ja antakse välja seni tehtud projektide ja portfoolio põhjal. See on noorte eesti moedisainerite jaoks ainulaadne võimalus, kuna tegemist on ainsa säärase rahalise stipendiumiga.

Züriisse kuulusid: ehtekunstnik Tanel Veenre, tekstiilikunstnik Krista Leesi, Abakhani esindaja Kristine Stroom, moeosakonna juhataja Piret Puppart, disainer Kärt Ojavee.

 

Abakhan Creative Award ‘19 nominendid

Ingrid Helena Pajo (Portfoolio)
Žürii tõstis esile Pajo väga hingestatud portfooliot, mis lähtus Rooma temaatikast ja kangaste taimedega värvimisest. Teda võib pidada kontseptuaalseks ja protsessikeskseks autoriks, kes otsib new wave esteetikas ürgseid juuri. Muljet avaldas ka portfoolio tekstiline osa.

Cärol Ott (Portfoolio)
Zürii sõnul on Otti portfoolio visuaalselt eklektiline, kollaažilik ja mänguline. Eraldi toodi välja uhtmaterjalide projekti Prangli saarel, kus kevadised üleujutused ja rannaniidud kandsid merelt maismaale materjale, mida disainer on oma loomingus kasutanud.

Katrin Aasmaa (Portfoolio)
Noore disaineri looming on hoogne ja tema tihtipeale isegi brutaalset jõudu sisaldavat käekirja on huvitav lugeda. Aasma stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Tal on oma maneer ning tema suhtumist ja kindlameelsust tasub väärtustada. Oma viimase kollektsiooniga on Aasmaa muutunud isikupärasemaks, tajuda on autori tugevat selgroogu, kes koostab valitud elementidest teadliku kollaaži.

Pildimaterjal

Lisainfo:

Piret Puppart
EKA moeosakonna juhataja
piret.puppart@artun.ee

 

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud