Tänavused Noore Kunstniku ja Noore Tarbekunstniku preemiad võitsid Ann Pajuväli ja Katrin Kabun, parimaks juhendajaks nimetati prof Raul Keller

Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali ja näituse TASE ’17 avamisel, 30. mail kuulutati välja tänavune Noore Kunstniku preemia võitja, kelleks on graafika eriala magistrant Ann Pajuväli. Samas kuulutati teistkordselt välja Noore Tarbekunstniku preemia laureaat, kelleks on tänavu tekstiilidisaini magistrant Katrin Kabun.

Noore Kunstniku preemia

Žürii – koosseisus Eha Komissarov, Marten Esko ja Mihkel Ilus – tõi graafika eriala magistrandi Ann Pajuväli puhul esile järgmist:

“Väga elegantne käsitlus, mis on justkui teatav sümbioos dadaistliku lähenemise ning põhjamaise minimalismi ja kaasaegse esemekultuuri vahel. Teos loob mõjusa füüsilise ja graafilise keskonna, mis sobib ideaalselt projekti sisuga ning on konstruktiivselt eneseküllane. See on puhast mõttetööd toetav mänguline-ruumiline kapsel millega on lõpuni mindud nii sisult kui vormilt.”

Äramärkimine
Komisjon tõi eraldi välja ning juhtis tähelepanu kolme noore kunstniku töödele: Liisi Eelma, Karl Saks ja Kadri Ploompõhjendustega:

“Liisi Eelmaa – Väga kindel teoreetiline ja vormiline käsitlus, milles läheneb mastaapselt, meediumiüleselt ning samas ka meediumispetsiifliselt oma probleemipüstitusele.

Karl Saks – Teos on suurepäraselt ammendanud end ümbritseva ruumi, luues tervikliku, delikaatse ja väga mõjusa füüsilise situatsiooni.

Kadri Ploom – Minimalistliku kompositsioonid lahendus on väga tundlik, tema vormikultuur on väga kaasaegne.”

Noore Tarbekunstniku preemia

Teist aastat välja antava noore tarbekunstniku preemia otsustas žürii koosseisus Liisu Arro, Merle Kasonen, Lylian Meister ja Kristjan Mändmaa määrata tekstiilitudeng KATRIN KABUNILE magistritöö “Jääkvill. kasutamata ressursist interjöörilahenduseni” eest. Tööd juhendasid Kärt Ojavee ja Aare Aruniit.

Katrin Kabuni disainiuurimus tegeleb seni suures osas raisku mineva väärtusliku materjali – kodumaise lambavilla – taaskasutusküsimustega. Jääk-lambavilla kombineerimisel biolaguneva polümeeriga saadakse erinevate omadustega ja laialdast kasutust võimaldavaid uudseid komposiitmaterjale.

Žürii tõstis esile uurimistöö põhjalikkust ja teemavaliku olulisust. Samuti leidis kiidusõnu eksperimentide tulemuslikkus – esitatud materjalinäidised pakuvad kindlasti rohkeid rakendusvõimalusi. Žürii loodab, et preemiasumma võimaldab noorel disaineril välja töötada ka põnevaid tooteprototüüpe.

Äramärkimine

Žürii soovis eraldi ära märkida Geidi Heina lõputöö “Keraamiline jahutav säilitusnõu puu- ja köögiviljadele”, juhendajaks Heikki Zoova.

“Töö tõotab lahendust ammusele probleemile – kuis hoida porgandeid, kui kelder ja juurviljasalv puuduvad. Ka siin on tegemist hoolikalt läbiviidud uurimistööga ja põhjalike materjalikatsetustega. Tulemusena valminud spetsiaalsest keraamilisest segust innovatiivne konteiner kasutab temperatuuri hoidmiseks vee aurustumisel tekkivat soojusvahetust,” kirjutas žürii.

Noore Kunstniku ja Tarbekunstniku Preemia laureaadid valiti nende lõpetajate seast, kes esinevad oma töödega TASE ’17 peanäitusel Noblessneri sadamalinnaku Valukojas. Auhindadele kandideerisid magistritaseme tudengid Vabade kunstide ning Disainiteaduskonnast. Preemiaid antakse välja Eesti Kunstiakadeemia SA-le laekunud toetustest, kummagi preemia suurus on 1500 Eurot. Auhindu toetab ka Eesti Kunstnike Liit – kujutava kunsti preemiale lisandub näituseaeg Hobusepea või Draakoni galeriis ja tarbekunsti auhinnale näituseaeg Hop galeriis.

EKA kuratooriumi poolt välja antav
Parima Juhendaja preemia

Teist korda anti TASE ’17 avamisel Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi poolt välja parima üliõpilastööde juhendaja preemia, mille sai uusmeedia professor Raul Keller väljapaistva töö juhendamise eest. Preemiaks on puhkus Vilsandi saare merevaatega päästejaamas. Auhinda käis üle andmas kuratooriumi esimees Maria Mägi-Rohtmets.

Palju õnne kõigile laureaatidele!Viited:

Ann Pajuväli koduleht

Katrin Kabuni koduleht

Pressifotode kaust

Lisateave
Solveig Jahnke
Kommunikatsioonijuht/Head of Communications
solveig.jahnke@artun.ee
Tel +372 6267 111
Mob +372 5626 4949
www.artun.ee
Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Kategoriseerimata