Konkursid ja sündmused

Siin on välja toodud kõik teadus- ja arendusosakonnas korraldatud koolitused, seminarid, teaduse populariseerimise sündmused ja konkursid.

Ettevõtlusamet 2
EU regionaal 2
ELSotsiaalfondhorisontaalne-1136x600 2

2.06.2017 Lõputööd Liftis

TASE ‘ 17 Lõputööd Liftis 

K 2 juuni kl 16:00-19:00

Noblessner, Cafe Noble

VAATA SÜNDMUST !

VAATA SÜNDMUSE GALERIID !

Seekord on TASEl lava, kuhu peale astudes saab lõpetaja kerge liftitõuke. Selle imepisikese sõidu ajal tuleb eesti keeles presenteerida lõputööst koorunud uusi avastusi, saavutusi või ettepanekuid piisavalt kiiresti (7-9 min), et kohale kutsutud komisjon ja meedia ära ei väsiks ning jõuaks hiljem kuuldu üle diskuteerida. 

Esitluse eesmärgi ja sihtgrupi valib liftis sõitja ise vastavalt tema töö väljundile. Esitleda võib näiteks iseennast kui loovisikut kunstiinvestoritele, disainilahenduse rakendamise võimalusi tööstusettevõtjatele, elukeskkonda parendavaid ettepanekuid avalikule sektorile või töös uuritud toodete/teenuste edasiarendamise võimalusi/plaane võimalikele koostööpartneritele.

Kuna lõputööde uurimusvaldkonnad ja väljundid võivad olla väga erinevad, siis ei toimu esitluste hindamist konkreetsete kriteeriumite järgi. Küll aga oleme kõige parema eneseväljendusega esitlejale välja pannud motiveeriva auhinna, milleks on erialase tegevuse edendamiseks koolituskulude hüvitamine 300 euro väärtuses.

Vaata, kes tulevad ja anna oma osalusest teada: https://business.facebook.com/events/1896489123907195/

Kogu sündmust on võimalik jälgida otseülekandes Kultuur.err.ee portaalis.

Lõpetajad, kes astuvad lifti:
Johanna Jõekalda “Ruumielamuste kujundamine andmepõhiste tehnikatega”
Inke-Brett EekViimne pelgupaik. Suremise ruum tänapäeva ühiskonnas

Andrea Tamm “Hüljatud ruumi uus elu”
Alina Nurmist “Piiride omadus muuta ruumi ja selle kasutust. Süda-Tatari asumi näitel.”
Marie Vinter ” “Restructuring silk. Alternative morphologies”
Hafiz Abdul Manan “Speculative Design:Handwriting in the post digital era.”
Karolin Kõrge “Erivajadustega inimeste kasutajakogemus digitaalsetes toodetes”
Alina Orav “Polüvaatemaal”

Esitluste üle on kutsutud diskuteerima erinevate erialavaldkondade esindajad: Jaanus Vahesalu Ettevõtlusametist , Anne Pikkov EKAst, Daniel Kotsjuba, Annika Räim Creative Unionist, Henri Laupmaa Hooandjast, Teele Pehk Linnalaborist, Helge Sarapuu Trinidad Consultingust. Lisaks on komisjonil ülesanne valida välja kõige parema eneseväljendusega esitleja, keda premeeritakse 300 eurose sihtstipendiumiga. Kõik esitlejad saavad üllatuskingituse ettevõttelt Vaga Aed.

Õhtu kava:
Sissejuhatus 16.00
Komisjoni tutvustus 16.05
Ettekanded 16.10
Paus (komisjon arutab) 18.40
Autasustamine 18.50
Tänamine 19.00
Programm läbi, arutelud jätkuvad vabas vormis
Võib külastada ka EKA lõputööde näitust TASE, mis asub Cafe Noble kõrval Noblessneri valukojas.

Õhtut modereerib alati särav Sven Idarand. 

Päeva lõpus toimub mõnusas atmosfääris jutuajamine koos Portfolio Cafel osalenud kunstikriitikute ja teiste tudengite ning vilistlastega.

Portfolio Cafe ja Lõputööd Liftis ürituse teostamist rahastavad Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Tallinna Ettevõtlusamet. Üllatuskingitused on välja pannud Vaga Aed.

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink

2017 rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurss, tähtaeg 8.09

Konkursi tulemused siin!

EKA teadus- ja arendusosakond koos Tallinna Ettevõtlusametiga korraldab igal aastal rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurssi, mille eesmärk on motiveerida ülikooli liikmeid senisest enam rakendama oma õppe- ja teadustöö tulemusi ettevõtlus-, avalikus ja mittetulundussektoris; tõsta ülikooli poolt ettevõtete ja ühiskonnale pakutavate teadmusteenuste kvaliteeti ja mahtu ning teavitada üldsust ülikooli oskusteabe rakendamisest majandustegevuses ja ühiskonnas.

 

Konkursi kaudu selgitatakse välja kõige silmapaistvam majandustegevust tõhustava väljundiga töö (auhind 800 eurot), millest on kasu ühele või mitmele ettevõttele või asutusele ja kõige silmapaistvam ühiskondlikku heaolu ja/või elukeskkonda parendava potentsiaaliga töö (auhind 800 eurot). Lisaks on välja pandud kategooriateülene eriauhind (600 eurot), mis antakse ühele tugeva töö autorile, kes kõnnib peaauhinna saajate kannul.

Käimasoleva konkursi komisjoni liikmed on Ettevõtlusametist Jaanus Vahesalu, EKA teadus ja arendusosakonnast Maria Jäärast ja Kelli Turmann, EKA arhitektuuriteaduskonnast Sille Pihlak ja EKA disain ja tootearenduse eriala õppejõud Ruth-Helene Melioranski. Komisjoni liikmed võivad muutuda juhul kui laekunud konkursitööde hulgas on nende juhendatud tudengi töö.

Konkurss sobib hästi EKA tudengitele, kes oma kursuse- või lõputööga on saavutavad rakendusliku väljundi, st töö tulemust võidakse hakata kasutama kas ettevõtetes või muudes organisatsioonides.

Tööde esitamiseks konkursile tuleb saata täidetud ankeet koos ankeedis nimetatud
täiendavate materjalidega hiljemalt 08. septembriks 2017 e-posti
aadressile kelli.turmann@artun.ee , kirja pealkirjaks lisage „Konkurss ja autori nimi”. E-kirja adressaatide hulgas peavad sisalduma kõigi töö teostamises osalenute e-posti aadressid. 

LAE ALLA KONKURSI KORD JA ANKEET –  2017.04.17_Konkursi_kord_ankeet

Komisjon vaatab materjalid läbi ja valib võidutööd välja hiljemalt 22. septembriks 2017. Majandustegevust tõhustava töö auhind antakse pidulikult üle Tallinna Ettevõtluspäeval 2017 oktoobri alguses.

 

Konkursi läbiviimist kaasrahastab Tallinna Ettevõtlusamet.

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink

Kelli Turmann

_MG_4838_1

Ettevõtluskonsultant/Entrepreneurship Consultant

6267 345

kelli.turmann@artun.ee

Ingela Heinaste

_MG_4525jpg

Ettevõtlussuhete koordinaator/Collaboration Coordinator

6267108

ingela.heinaste@artun.ee