Ettevõtlikkus

 

Kuidas alustan ettevõtlusega ja mis saab minust pärast ülikooli?

Kunstiakadeemias õppimine on tihedalt seotud töökogemuste omandamisega. Tudengid osalevad erinevates praktilistes projektides, teevad koostööd teiste ülikoolide ja ettevõtetega või loovad oma ettevõtte juba õppimise ajal. Akadeemia teadus- ja arendusosakond (TAO) viib tudengid ja osakonnad kokku ettevõtjatega koostöö tegemiseks ning annab nõu projektide algatamisel ja taotluste koostamisel.  

TAO pakub ka individuaalset nõustamist praktiliste väljundite leidmisel, koostööprojektide otsimisel, projektide läbiviimisel, oma ettevõtte loomisel, rahastuse taotlemisel, intellektuaalomandi kaitsmise küsimustes ja ETIS’e täitmisel ettevõtetega seotud projektide osas.

Kui soovid saada nõu oma karjääri planeerimisel, saad seda küsida nii oma osakonnast, teadus- ja arendusosakonnast kui ka Rajaleidja keskustest. Rajaleidja keskused pakuvad tasuta karjäärinõustamist kuni 26-aastastele tudengitele.

 

Spin-off ettevõtete mentorprogramm
EKA tudengitel on võimalus osaleda EKAga vastastikku kasulikus koostöömudelis luues selleks ettevõte, mida nimetatakse EKA spin-off ettevõtteks. EKA spin-off-id saava oma äriidee elluviimisel tuge, TAO poolt võimalikke tellimusprojekte.

NOPE
Ajakiri NOPE ilmub digitaalselt 2 korda õppeaastas ja kajastab EKA sündmusi, EKA tudengite ning õppejõudude saavutusi, ettevõtlusõppe ja tugistruktuuride programme. Digitaalselt on kõik NOPE väljaanded kättesaadavad.

Lisainfot leiad teadus- ja arendusosakonna lehelt ning blogist STARTUNi Facebooki lehelt.

STARTUN teeb koostööd

EKAl on häid koostööpartnereid. Kõik STARTUN programmi sisenejad saavad võimaluse osaleda ingliskeelses ülikoolideüleses äriideede arendusprogrammis STARTERcreative, mis algab igal semestril Loomehäkiga. Igal aastal on EKA üheks korraldajaks Garage48 Hardware & Arts häketonil, kuhu EKA tudengitel on võimalik tasuta kohtadele kandideerida. EKA tudengid/vilistlased saavad lisaks soodustingimustel rentida tööpinda/töökeskkonda SpringHubis ja Loov Eesti poolt pakutavates programmides PESA või PESA+. Noored ettevõtjad saavad taotleda vahetusprogrammis EYE osalemist Euroopas läbi koostööpartneri Civitta. Küsi nõu programmis osalemiseks vajaliku äriplaani koostamiseks.

EKAlastele suunatud ettevõtlus- ja karjäärialane infoportaalist STARTUN leiab informatsiooni ettevõtlusürituste ja -konkursside, intellektuaalomandi, ettevõtluse, koolituste, seminaride, karjääri, praktika ja projektijuhtimise kohta.

EV100 loovkonkurss

Osale EV100 loovkonkursil!

Lisainfo

KONTAKTID

TAO: Põhja pst 7, ruum D207

Juhul, kui sa pole kindel, kelle poole võiksid oma küsimusega pööruda, siis võib meili saata osakonna üldaadressile tao@artun.ee

Kontaktid

_MG_4525jpg

Ingela Heinaste

Ettevõtlussuhete ja projektikoordinaator

6267108
5219187

ingela.heinaste@artun.ee
_MG_4863_1

Sven Idarand

Projektijuht/Poject Manager

6267110

sven.idarand@artun.ee