STARTERcreative ideede arendusprogramm

STARTERcreative on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt ellukutsutud 5 ülikooli ühine äriideede arendamise õppeprogramm (väärt 2 EAPd), kus saab praktilises vormis õppida  idee arendamise protsessi meeskonnas.  Õppesse on kaasatud juhendajad ja mentorid, kes aitavade leida ideele hea potentsiaaliga ärimudeli ning annavad ettevõtlustegevuseks vajalikud põhiteadmisi.

Osalemine on tasuta ja ei eelda eelteadmisi ettevõtlusest. Töö toimub inglise keeles ja meeskondades, kuid programmiga võib liituda võib ka üksinda. Loengud ja töötoad toimuvad 5 ülikoolis Tallinna kesklinnas.

www.facebook.com/ETstartercreative/

Registreeru progammi siin – www.starteridea.ee

STARTER programme on mitu, EKA on partneriks STARTERcreative programmis. Samas võib osaleda ka tehnoloogia suunaga  STARTERtech programmis, mida veab TTÜ. 

Mida programmis osaledes saad:

  • 3 kuud praktilist õpet idee arendamiseks (koolitused, töötoad, juhendamine)
  • Meeskonnatöö kogemust erineva erialataustaga tudengitega 5-st ülikoolist
  • Rohkelt üritusi ja häid ettevõtjatest esinejaid programmis osalejatele
  • Mentortuge ja nõustamist parimatelt loomevaldkonna ekspertidelt
  • Viie ülikooli ühendatud kompetentse
  • Auhindu ja ligipääsu edasistele arenguprogrammidele

STARTERcreative toimub Haridus- ja teadusministeeriumi ellukutsutud ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames ja on rahastatud Euroopa Liidu sotsiaalarengu fondist

STARTERcreative 2018 sügisprogramm

Kõik worksopid/loengud kl 17.00-19.30

25.09: STARTERcreative KICK OFF. Loomemajanduse väljakutsed, ärimudelid ja eripärad. Ideede tutvustamine ja meeskondade loomine.Kuidas meeskonnad toimivad? Mis võib minna valesti ja mis kasu on juhtimisest? Meeskondade loomise teine sessioon.

02.10: Kuidas luua ärimudeleid ja väärtuspakkumist? Mis on ärimudeleid? Mis kasu neist on? Millised on ärimudeli komponedid ja kuidas nad tervikuks kokku panna? Kes on meie klient? Mida me talle pakume? Ning kuidas seda õigesti kirja panna?

09.10: tagasiside sessioon 1

16.09: Disainimõtlemine. Milline näeb välja toote- ja teenuse arenduse protsess? Milliseid töövahendeid selleks kasutada?

23.10: tagasiside sessioon 2

25.10: Idufirmade kiirkohting. Suurim mentordamissündmus Eestis. Tule ja vestle enam kui 50 eksperdiga ja küsi tagasisidet oma ideele.

30.10: Turunduse ja müügi põhitõed. Alustavatel ettevõtetel on harva piisavalt ressursse oma idee ehitamiseks. Kuidas saada nähtavust, kui su eelarve on null. Kuidas teha müüki, kui keegi ei tunne sind?

05.11: Alustava ettevõtte rahastamine. Mida pead teadma rahaasjadest, kui hakkad ehitama oma esimest ettevõtet? Raamatupidajat pole esimese hooga vaja palgata, kuid on mõned põhitõed, mida tuleks meeles pidada.

13.11: tagasiside sessioon 3

20.11:Liftikõne koolitus. Kuidas esitleda oma ideed inimestele, kes sind ei tunne? Kuidas võita neid enda poolele ja teha neist toetajad, kliendid või investorid?

28.11: tagasiside sessioon 4

1.12: STARTERcreative Demo Day. Esitle oma ideed ekspertidest koonevale žüriile ja võida erinevaid auhindu programmi sponsoritelt.

kevad_18_tallinn_voldik_trükki
kevad_18_tallinn_voldik_trükki-tagant

STARTERcreative sügissemestri parimad selgusid seekord Robotexil

Esimest korda EKAs vabaainena avatud STARTERcreative rahvusvaheline ideede arendamise õppeprogramm haaras endaga kaasa 6 aktiivset tudengit EKAst.  Kõik nad olid esindatud ka eelžürii poolt selekteeritud 10 meeskonnas, kes astusid üles 1. ...

STARTERcreative’i 2. koht tootedisaini tudeng Kevin Laus-ile!

STARTERcreative kevadprogrammis 2. koha saavutanud Aug-Tex meeskonnas oli ka EKA tootedisaini tudeng Kevin Laus. STARTERcreative on ingliskeelne ideede arendamise õppeprogramm, mida ...

STARTERcreative õppeprogramm alustab taas 20.02

STARTERcreative kevadine ideede arendamise õppeprogramm alustab 20.02.  STARTERcreative on 5 ülikooli ühine äriideede arendamise õppeprogramm algajatele (väärt 2 EAPd), ...

2017 STARTERcreative sügislennu EKA meeskonna Full Grain juht Olga Vertjajeva (EKA sisearhitektuur MA) rakendab õppeprogrammist omandatud teadmisi ja oskusi töötajana ettevõtte sees.

Palun räägi oma ideest lähemalt – miks valisid just selle idee STARTERcreative programmi jaoks, mis probleeme see käsitleb ja kes on sinu sihtgrupp? Olga:” Minu ideeks on taaskasutada nahatööstusest tekkivaid materjalide ...

Lisainfo

Registreeru/Register

Programmi partnerid

Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti Kunstiakadeemia

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Estonian Business School

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor

Tartu Ülikool

Tallinna Tehnikaülikool

Eesti Maaülikool

Tallinna Ülikool

 

 

Kontaktid

_MG_4838_1

Kelli Turmann

Ettevõtluskonsultant/Entrepreneurship Consultant

6267 345

kelli.turmann@artun.ee