Arendusteenused

 

Innovaatiliste toodete, teenuste ja kontseptsioonide loomine ning arendamine

Aitame ettevõtetel lahendada tootearendusega seotud väljakutseid, kasvatada toodete ja teenuste konkurentsivõimekust ja väärtust, teostame uuringuid ja nõustame protseduuride ning tööstusarenduse osas. Meie arendusalane koostöötegevus ja teenused põhinevad teadustööl, kasutades uusimaid valdkondlikke teadmisi ja arenguid.

 

 

 

 • Koostöö tudengite ja juhendajatega oli väga hea. Olime tulemustega väga rahul, pigem isegi üllatunud nende professionaalsusest ja kvaliteedist. Eraldi tuleks mainida projekti lahendustele eelnevat head analüüsi-osa probleemide kaardistamisel, samuti ka videoesitlusi, mis lisaks toodete ja teenuste omadustele tõid välja nende kasutamise emotsionaalse poole.
  Koostöö tudengite ja juhendajatega oli väga hea. Olime tulemustega väga rahul, pigem isegi üllatunud nende professionaalsusest ja kvaliteedist. Eraldi tuleks mainida projekti lahendustele eelnevat head analüüsi-osa probleemide kaardistamisel, samuti ka videoesitlusi, mis lisaks toodete ja teenuste omadustele tõid välja nende kasutamise emotsionaalse poole.
  Kaspar Roost
  Swedbank AB Digital banking Baltics kasutajakogemuse juht
 • Koostöö EKA disainitudengitega oli väga professionaalne ning mis veel olulisem – töö tulemused olid praktilised. E-Residentsuse toode hõlmab palju osapooli. Tudengid leidsid viisid, kuidas üle maailma laiali asuvate e-residentidega suhelda, oma ideid valideerida ja tagasisidet koguda. Paljud tudengite tööd leiavad reaalset rakendust meie järgmiste aastate tootearenduste plaanides aidates viia e-Residentsuse toote kasutusmugavuse uuele tasemele.
  Koostöö EKA disainitudengitega oli väga professionaalne ning mis veel olulisem – töö tulemused olid praktilised. E-Residentsuse toode hõlmab palju osapooli. Tudengid leidsid viisid, kuidas üle maailma laiali asuvate e-residentidega suhelda, oma ideid valideerida ja tagasisidet koguda. Paljud tudengite tööd leiavad reaalset rakendust meie järgmiste aastate tootearenduste plaanides aidates viia e-Residentsuse toote kasutusmugavuse uuele tasemele.
  Silver Siniavski
  E-Residentsuse tootejuht
 • Koostöö EKA-ga on olnud suurepärane võimalus konstruktiivseks fantaseerimiseks energeetika valdkonna arengu üle. Vaatluse all olnud teemade puhul torkas silma, et tehnoloogilste arenduste õnnestumise üks peamisi eeldusi on see, kui hästi see arvestab inimese reaalsete vajadustega. EKA tudengite abiga jõudsime nii mõnegi sellise ideeni, mis võiks meil aidata oma kliente paremini teenindada ning täiesti uuel tasemel kvaliteeti pakkuda.
  Koostöö EKA-ga on olnud suurepärane võimalus konstruktiivseks fantaseerimiseks energeetika valdkonna arengu üle. Vaatluse all olnud teemade puhul torkas silma, et tehnoloogilste arenduste õnnestumise üks peamisi eeldusi on see, kui hästi see arvestab inimese reaalsete vajadustega. EKA tudengite abiga jõudsime nii mõnegi sellise ideeni, mis võiks meil aidata oma kliente paremini teenindada ning täiesti uuel tasemel kvaliteeti pakkuda.
  Andreas Laane
  Alexela Grupi juhatuse esimees
 • Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega sai alguse Wile alpakavillaste rõivaste kollektsioon. Innukad tudengid tegid toodetele koenäidised ja lõikejoonised. Paljude ilusate mudelite ja mustrite seast soovitud viie väljavalimine ei olnud lihtne ülesanne. Palju oli abi Piret Pupparti asjalikest soovitustest ja nõuannetest. Koostöö käigus õppisime palju, tänaseks on prototüübid valmis kootud ja esimesed rõivad tootmises.
  Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega sai alguse Wile alpakavillaste rõivaste kollektsioon. Innukad tudengid tegid toodetele koenäidised ja lõikejoonised. Paljude ilusate mudelite ja mustrite seast soovitud viie väljavalimine ei olnud lihtne ülesanne. Palju oli abi Piret Pupparti asjalikest soovitustest ja nõuannetest. Koostöö käigus õppisime palju, tänaseks on prototüübid valmis kootud ja esimesed rõivad tootmises.
  Imre Heinsaar
  Tonovan OÜ tegevjuht
 • EKA tootedisaini osakonna disainibriifi järgi valmistasid magistritudengid 30 tooteideed. Tänu heale juhendamisele, kus juhiti tähelepanu kriitilistele punktidele materjali omaduste ning toote kasutusvõimaluste vahel, jäid sõelale 5 toodet, mis on seni meie tootevalikus. Ühtlasi võib öelda, et tänu koostööle EKAga sai kogu Radise tootekollektsioon uue hingamise ning see aitas kaasa eksporditurgudele jõudmisele.
  EKA tootedisaini osakonna disainibriifi järgi valmistasid magistritudengid 30 tooteideed. Tänu heale juhendamisele, kus juhiti tähelepanu kriitilistele punktidele materjali omaduste ning toote kasutusvõimaluste vahel, jäid sõelale 5 toodet, mis on seni meie tootevalikus. Ühtlasi võib öelda, et tänu koostööle EKAga sai kogu Radise tootekollektsioon uue hingamise ning see aitas kaasa eksporditurgudele jõudmisele.
  Mauri Abner
  Radis OÜ tegevjuht

Tule tasuta konsultatsioonile

Nõustame Sinu ettevõtet meie tugevustega kattuvas valdkonnas

Võta ühendust

    Tootearendus – projektipõhine lähenemine tellijat huvitava tootedisainlahenduse välja töötamiseks: kontseptsioon, eskiisid. 3D mudelid, modelleerimine, prototüübid. Disainialane konsultatsioon ja nõustamine. Disainialased uuringud. Kaasaja võimalusi ja vajadusi arvestavate õpi- ja töökeskkondade uuringud ja arendus. Disainimetoodikad tervishoiu süsteemide, teenuste ja -toodete ...
Luik (Larissa Kondina).
    Ruumiliste arengukavade koostamine. Ruumiliste arengukavade jaoks vajaliku alginformatsiooni kogumine. Ruumilise keskkonna ja linnaehituslike situatsioonide analüüsid. Stsenaariumi planeeringud. Ruumiliste stsenaariumide visualiseerimine. Hoonete ideekavandite läbitöötamine. 3D Labori teenused.   Arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrikursus, arhitektide prof. ...
Eesti Televisiooni valimissaadete identiteet ning ekraanigraafika (Henno Luts, Mikk Jõgi, Erik Heinpalu. Juhendaja: Uku–Kristjan Küttis).
  Graafilise identiteedi ja firmagraafika kujundamine (logo, värvilahendus, blanketid jne). Raamatukujundus. Kirjatüüpide, fontide kujundamine. Trükiste kujundamine (voldikud, broshüürid, plakatid, flaierid). Veebilehekülgede kujundus ja teostus. Veebibännerite kujundamine. Rinnamärkide kujundamine ja valmistamine (ümmargused 2,5 cm diameetriga rinnamärgid). Loengud ja workshopid ...
"Air" (Jarona Ilo).
http://vimeo.com/36408299 Laboriteenus Keraamikas kasutavate glasuuride ja masside katsetamine ja väiksemas koguses valmistamine eraisikutele ja ettevõtetele. Koostöö ARS Keraamikaga uute Eestis valmistatud glasuuride saamiseks. Põletusteenus Keraamika põletus väikeses koguses eraisikutele ja ettevõtetele. Toodangu näidiste valmistamine Oleme valmistanud koostöös Tallinna Keraamika Tehasega ...
Koostööprojekt „Klaasimaailm“. Klaasinstrumentidel musitseerib Arve Henriksen.
http://vimeo.com/37658821 Klaasidisain Auhinnad. Lauanõud. Sisekujunduselemendid. Valgustid. Klaasikunst Unikaalobjektid. Vitraažid. Näituseprojektid. Õpikojad ja täienduskursused Erinevad sulatustehnikad. Vitraažitehnikad. Klaasipuhumine ja -valu. Klaasimaali ja trükitehnikad. Liivsöövitus. Külmtöötlustehnikad. Restaureerimine Vitraažid. Loengud ja konsultatsioonid
Tetris / HULA.
  Moedisain Vormirõivaste disain – kavandamine ning teostus. Personaalne moedisaini konsultatsioon.   Moestilistika Personaalne nõustamine. Fotode stilistika. Kostüümi stilistika reklaamfilmidele jm.   Reklaamtooted Erinevad firma sümboolikat kandvad tooted: kotid, T-särgid, triiksärgid, põlled jm.   Loengud Moest. Stilistikast. Kostüümiajaloost.
Käekotid (Anneli Metsmaa, Merle Visak, Karin Kallas).
  Unikaalköidete (s.h. kroonikaraamatute, albumite) teostamine. Kataloogiköited (tiraaź max 200-300 tk). Auaadresskaante valmistamine. Köitelahenduste väljatöötamine. Erialased konsultatsioonid. Aksessuaari kollektsioonide väljatöötamine (kotid, jalatsid, peakatted).
Trükikanga disain AS Teasponile (Tatjana Kuusik Juhendaja: dotsent Krista Leesi).
http://vimeo.com/26467072   Tekstiilidisaini, trüki- ja viimistlustehnoloogiate ning kaasaegsete tekstiilmaterjalide alased kontsultatsioonid ja koolitused. Sisustuskangaste disain. Sisekujunduse tekstiilsed lahendused. Arukad tooted (Smart textiles). Rõivakangaste disain (kootud, trükitud, erinevad viimistlused). Silmuskudumine. Sotsiaalne disain (tekstiilsed õppe - ja teraapiavahendid).
Tapeetide restaureerimine.
  Arhitektuuri konserveerimise ja restaureerimise täiendkoolitus. Hoonete ja ehitusalade ajaloo uuringud. Väiksemate ajalooliste ehitiste ja kultuuriväärtusega detailide ülesmõõtmine ja digitaalsete mõõdistusjooniste koostamine. Kultuuriväärtusega detailide ja tarindite inventeerimine ja fotografeerimine (abitööd muinsuskaitse eritingimuste ja ehitusprojektide koostamisel). Piirkonna ...
Graafika osakond.
  Erinevas trükitehnikas tööde teostamine. Sügavtrükk (sh fotomenetlused). Kõrgtrükk. Kõrgtrüki tüpograafia (sh tinaladu). Litograafia. Digitrükk (väljatrüki max. laius 61cm, rullipaber, võimalikud erinevad paberid ja papid).
Joonistamise töötuba.
  Joonistamise kursused algajatele, kesktasemele ja edasijõudnutele. Joonistamise täiendkoolitus üldhariduskooli kunstiõpetajatele. Joonistamise-visualiseerimise kiirkursused ettevõtetele. Joonistatud illustratsioonid erinevatele väljaannetele. Eksperthinnangud ja konsultatsioonid joonistamise alal.
Avatud Akadeemia koolitus.
http://vimeo.com/40282007 Avatud Akadeemia on suurim elukestva kunstiõppe keskkond Eestis. Avatud Akadeemia pakub mitmekesiseid õppimisvõimalusi enesearengule ja kompetentside tõstmisele orienteeritud inimestele. Avatud Akadeemia on arengupartner institutsioonidele, kes on huvitatud kunstialasest täiendõppest ja pakub ettevõtte või organisatsiooni vajadustele vastavat koolitust. Õppima on ...