Koos­töö EKAga

Mida pakume
Aitame ettevõtetel lahendada tootearendusega seotud väljakutseid, kasvatada toodete ja teenuste konkurentsivõimekust ja väärtust, teostame uuringuid ja nõustame protseduuride ning tööstusarenduse osas. Meie arendusalane koostöötegevus ja teenused põhinevad teadustööl ja rakenduslikel sihtuuringutel, kasutades uusimaid valdkondlikke teadmisi ja arenguid. Me ei ole disainibüroo ega loovagentuur, kuigi tegutseme analoogsetes valdkondades ehk loome ja arendame innovaatilisi (digi)tooteid, teenuseid ja kontseptsioone. Koostööprojekti tulemuseks on pigem eksperimentaalsed lahendused ja teostajateks on üldjuhul tudengid koos juhendajaga.

Mis valdkonnas ja vormis
Kõik EKA teaduskonnad on avatud koostööle. Disainiteaduskonnal on kõige rakenduslikuma õppesuuna esindajana koostööprojektide läbiviimiseks väga hea kogemustepagas. Tänaseks on EKA disainiõppesse traditsiooniliste erialade kõrvale lisandunud mitmed uusi valdkondi, nagu näiteks interaktsioonidisain ja EKA-TalTech ühine magistriõppekava Design & Technology Futures. 

Sobiliku vormi leiame ja kooskõlastame ühiselt. Võimalikud variandid: 

 • Õppetööga seotult (nt uurimistöö teadurite poolt, semestri stuudioprojekt, ühekordne töötuba vm);
 • Õppetöö väliselt (individuaalne või meeskondlik rakenduslik uurimistöö, avatud töötuba vm);

Interdistsiplinaarsed ja valdkondade piire ületavad koostööprojektid teostatakse teaduskondade ja erinevate erialade koostöös. 

Mis on meie tugevus ja lisaväärtus
Nagu partneritele sissejuhatuseks sageli soovitame: kujutage ette 10 või 20 geniaalset noort inimest, kes mitu kuud tegelevad intensiivselt just teie probleemidele lahenduste otsimisega. Tudengeid juhendavad õppejõud on oma ala rahvusvaheliselt tunnustatud spetsialistid. Koos kavandatakse tulevikuvisioone – kuidas näeb välja näiteks reisimine või meedia tarbimine 10, 20 aasta pärast? Arendatakse eksklusiivseid tooteid ja teenuseid, testitakse uusi materjale ja tehnoloogiaid. 

Millega arvestada
Soovitavalt pöördu meie poole ajavaruga, sest EKA elurütm sõltub suuresti õppeaastast, seega “tähtaeg eile” meile ei sobi. Üldjoontes kestavad koostööprojektid pool aastat või aasta. Erandkorras teostame lühemaid (n 1-2 kuud) ja pikemaid projekte (üle aasta). 

Mõistlik on läbi mõelda probleemipüstitus ehk arengu vajadus, et koos jõuaksime täiustatud lähteülesandeni. 

Kui oleme ühisel arusaamisel projekti sisust, koostame pakkumise. Vajadusel mõtleme kaasa koostööprojekti rahastamiseks sobiliku toetusmeetme leidmiseks. 

Koostööpartnerid

 • EKA tootedisaini osakonna disainibriifi järgi valmistasid magistritudengid 30 tooteideed. Tänu heale juhendamisele, kus juhiti tähelepanu kriitilistele punktidele materjali omaduste ning toote kasutusvõimaluste vahel, jäid sõelale 5 toodet, mis on seni meie tootevalikus. Ühtlasi võib öelda, et tänu koostööle EKAga sai kogu Radise tootekollektsioon uue hingamise ning see aitas kaasa eksporditurgudele jõudmisele.
  EKA tootedisaini osakonna disainibriifi järgi valmistasid magistritudengid 30 tooteideed. Tänu heale juhendamisele, kus juhiti tähelepanu kriitilistele punktidele materjali omaduste ning toote kasutusvõimaluste vahel, jäid sõelale 5 toodet, mis on seni meie tootevalikus. Ühtlasi võib öelda, et tänu koostööle EKAga sai kogu Radise tootekollektsioon uue hingamise ning see aitas kaasa eksporditurgudele jõudmisele.
  Mauri Abner
  Radis OÜ tegevjuht
 • Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega sai alguse Wile alpakavillaste rõivaste kollektsioon. Innukad tudengid tegid toodetele koenäidised ja lõikejoonised. Paljude ilusate mudelite ja mustrite seast soovitud viie väljavalimine ei olnud lihtne ülesanne. Palju oli abi Piret Pupparti asjalikest soovitustest ja nõuannetest. Koostöö käigus õppisime palju, tänaseks on prototüübid valmis kootud ja esimesed rõivad tootmises.
  Koostöös Eesti Kunstiakadeemia tudengitega sai alguse Wile alpakavillaste rõivaste kollektsioon. Innukad tudengid tegid toodetele koenäidised ja lõikejoonised. Paljude ilusate mudelite ja mustrite seast soovitud viie väljavalimine ei olnud lihtne ülesanne. Palju oli abi Piret Pupparti asjalikest soovitustest ja nõuannetest. Koostöö käigus õppisime palju, tänaseks on prototüübid valmis kootud ja esimesed rõivad tootmises.
  Imre Heinsaar
  Tonovan OÜ tegevjuht
 • Koostöö tudengite ja juhendajatega oli väga hea. Olime tulemustega väga rahul, pigem isegi üllatunud nende professionaalsusest ja kvaliteedist. Eraldi tuleks mainida projekti lahendustele eelnevat head analüüsi-osa probleemide kaardistamisel, samuti ka videoesitlusi, mis lisaks toodete ja teenuste omadustele tõid välja nende kasutamise emotsionaalse poole.
  Koostöö tudengite ja juhendajatega oli väga hea. Olime tulemustega väga rahul, pigem isegi üllatunud nende professionaalsusest ja kvaliteedist. Eraldi tuleks mainida projekti lahendustele eelnevat head analüüsi-osa probleemide kaardistamisel, samuti ka videoesitlusi, mis lisaks toodete ja teenuste omadustele tõid välja nende kasutamise emotsionaalse poole.
  Kaspar Roost
  Swedbank AB Digital banking Baltics kasutajakogemuse juht
 • Koostöö EKA disainitudengitega oli väga professionaalne ning mis veel olulisem – töö tulemused olid praktilised. E-Residentsuse toode hõlmab palju osapooli. Tudengid leidsid viisid, kuidas üle maailma laiali asuvate e-residentidega suhelda, oma ideid valideerida ja tagasisidet koguda. Paljud tudengite tööd leiavad reaalset rakendust meie järgmiste aastate tootearenduste plaanides aidates viia e-Residentsuse toote kasutusmugavuse uuele tasemele.
  Koostöö EKA disainitudengitega oli väga professionaalne ning mis veel olulisem – töö tulemused olid praktilised. E-Residentsuse toode hõlmab palju osapooli. Tudengid leidsid viisid, kuidas üle maailma laiali asuvate e-residentidega suhelda, oma ideid valideerida ja tagasisidet koguda. Paljud tudengite tööd leiavad reaalset rakendust meie järgmiste aastate tootearenduste plaanides aidates viia e-Residentsuse toote kasutusmugavuse uuele tasemele.
  Silver Siniavski
  E-Residentsuse tootejuht
 • Koostöö EKA-ga on olnud suurepärane võimalus konstruktiivseks fantaseerimiseks energeetika valdkonna arengu üle. Vaatluse all olnud teemade puhul torkas silma, et tehnoloogilste arenduste õnnestumise üks peamisi eeldusi on see, kui hästi see arvestab inimese reaalsete vajadustega. EKA tudengite abiga jõudsime nii mõnegi sellise ideeni, mis võiks meil aidata oma kliente paremini teenindada ning täiesti uuel tasemel kvaliteeti pakkuda.
  Koostöö EKA-ga on olnud suurepärane võimalus konstruktiivseks fantaseerimiseks energeetika valdkonna arengu üle. Vaatluse all olnud teemade puhul torkas silma, et tehnoloogilste arenduste õnnestumise üks peamisi eeldusi on see, kui hästi see arvestab inimese reaalsete vajadustega. EKA tudengite abiga jõudsime nii mõnegi sellise ideeni, mis võiks meil aidata oma kliente paremini teenindada ning täiesti uuel tasemel kvaliteeti pakkuda.
  Andreas Laane
  Alexela Grupi juhatuse esimees

Tule tasuta konsultatsioonile

Nõustame Sinu ettevõtet meie tugevustega kattuvas valdkonnas

Võta ühendust

Koostööprojektid

EKA AVATUD AKADEEMIA

EKA avatud akadeemia on koht ettevõtlikule inimesele, kes tahab oma oskusi arendada. Meie eesootavad varakevadised kuud pakuvad võimalusi täiendada enda erialast kompetentsi arvuti- ja disainikoolituste abil, mida juhendavad ...