Tiina Pärtel Aasta Lõimumispreemia laureaat

Tiina Pärtel on Aasta Lõimumispreemia laureaat

Kategoorias „Aasta sõnumikandja“ pälvis lõimumispreemia Tiina Pärtel, kelle loodud taskuringhääling „Found in Estonia“ (Eestis leitud) tutvustab eestlastele siin elavaid välismaalasi isiklike ja humoorikate kogemuslugude kaudu. Tiina Pärtel on EKA tootedisaini vilistlane, vedas pikalt ESTILC kursuse keeleprogrammeerimise projekti.  Õppis vahetustudengina Zürichi Kunstiülikoolis. 

Preemia kategoorias „Aasta sillalooja“ anti üle MTÜ-le Eesti Instituut, kes viis ellu programmi „Kultuurisamm“, mis lähendas eri rahvusi ja aitas eesti keelest erineva emakeelega inimestel paremini Eesti ühiskonda mõista.

Lõimumispreemia kategoorias „Aasta säde“ pälvis Eesti epeenaiskond koosseisus Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Katrina Lehis ja Irina Embrich, kelle kuldmedali võit näitas, kuidas sport ühendab inimesi ning kuivõrd edukad saavad olla mitmekesised kollektiivid, kus igaühe panust väärtustatakse.

Aasta säde” kategooria teine võitja on MTÜ Sofiit-klubi, kes tõi lavale Eduard Tee kakskeelse lavastuse „Aeglane hingamine”.

Preemiad andsid pidulikult üle kultuuriminister Tiit Terik ja Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar.

Lõimumisvaldkonna preemiate väljaandmise eesmärk on tunnustada neid, kes on viimase aasta jooksul aidanud kaasa erinevate Eestis esindatud kultuuride tutvustamisele, erineva emakeelega inimeste vahel kontaktide loomisele ja koostöö arendamisele ning erinevate kogukondade vahel ühise keele leidmisele. Lõimumispreemiaid rahastab Kultuuriministeerium.

Fotosid lõimumisvaldkonna preemiate üleandmise tseremooniast saab vaadata siit

Uudis ERRis

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud