Tootedisaineri ankeet: Karolin Eks

Veebruari ankeedis tutvustame teise kursuse digitootedisaini tudengit Karolin Eksi, kes on aktiivne nii tundides kui tudengielus, hea suhtleja ja promootor.

Nimi:  Karolin Eks

Positsioon: rännumees
Seos EKAga: 2. kursuse digitootedisaini tudeng, disaini töötubade läbiviija

  1. Millised projektid sul hetkel käsil on?

Kevadsemestri erialaprojekti teema on spekulatiivne disain, kus tiimides suuname pilgud Eesti disaini kõrgharidusse aastal 2035. Olen jube-elevil! Samuti annan gümnasistidele EKA-t ja disaini tutvustavaid töötube. Kooliväliselt on mul praegu käsil tootedisainerite kleepsulehe ning @teamperfectlanding kleepsulehe disainimine. Samuti seisavad mul kodus seina ääres poolikud maalid mägedest, mis mind pikisilmi ootavad. Päris mägedes õpin lumelauga switch’i sõitma ja kui lumi ära sulab saab minust skater.

  1. Mis on su lemmik etapp toote loomise juures ning milline see välja näeb?

Minu lemmik etapp toote loomise juures on toote muutumine minu argieluks. Mingil hetkel, kui  projekt on piisavalt kaua kestnud ning piisavalt palju minu ajurakke enda alla võtnud, hakkan ma kogu maailma nägema läbi oma projekti. Elule tekib justkui lisakiht või -filter, läbi mille maailma kogen. Oma osa on kindlasti Baader-Meinhofi illusioonil – kognitiivne nihe (cognitive bias), kus uus omandatud informatsioon tundub olevat kõikjal sinu ümbruses.

  1. Paber ja pliiats vs digitaalne meedium – kumba eelistad?

Mõlemat! Ja seetõttu on mul pidev stress, sest mul on ajus pidevalt nimekiri, kus mu vajalikud märked asuvad. Joonistan ja maalin nii tahvelarvutis kui ka paberil. Lugemisega on sama lugu – mul on mõned teosed olemas nii digitaalselt kui ka analoogina. Ma pole veel ‘paber vs digi’ tasakaalupunkti leidnud. Mulle meeldib valikuvabadus ning hetkeemotsiooni põhjal valiku tegemine – seetõttu on mu kotis alati läppar, tahvelarvuti, päevik ja lahtine paber.

  1. Mis on olnud/oli su lemmik projekt EKA’s õppides? Millise avastuse selle puhul enda jaoks tegid?

Lemmikut on raske valida, sest iga projektiga olen eksponentsiaalselt arenenud. Soojuse südamesse toob enim hoopiski kursakatega veedetud aeg. Avastus: projektid lõppevad, aga inimesed jäävad.

5. Guilty pleasure ehk “kehv disain või vahend disainimiseks”, mis sulle salaja meeldib?

Mulle meeldivad erksad ja neoonvärvid. Samuti meeldivad mulle fondid, mida on raske lugeda. Eriline lemmik on halva kontrastiga teksti ja tausta kombod. Lisaks armastan ma ‘Poola’ disaini, 80ndate stiili ning väljendit ‘mida rohkem, seda uhkem’.

  1. Miski, mille disainer oleksid soovinud olla?

Oleksin soovinud olla Steve Jobs.

  1. 1 hea lugemine, mis sind erialaselt inspireerinud on? (raamat, artikkel, teaduskirjandus vms trükituna või veebis…)

“Ruined by Design: How Designers Destroyed the World, and What We Can Do to Fix It”, autor Mike Monteiro. Väga kergesti loetav, aga samal ajal väga silmiavav. Soovitan kõigile!!!

  1. Mis sind peale disaini veel köidab?

Sport, mida saan teha mingisuguse laua peal. Idee, et asjade nautimiseks ei pea selles “hea” olema. Proovin 2023 aastal 30 raamatut lugeda. Psühholoogia ning kognitiivsed nihked. Budism. Digimaailma anarhia reguleerimine. Jooga, rattasõit, majandus. Vahetu inimkogemus, ekraaniaja vähendamise lihtsustamine, haridussüsteemid, süsteemid, loogika, kaos. Juurte juurde naasmine. Kõik, mis on esimese kolme ‘miks?’ küsimuse taga.

 

  1. Milline senine kogemus on sind disainerina kõige enam vorminud ja kuidas?

Mingi aja möödudes lõppenud projektidele tagasi vaatamine. See tekitab minus alandlikkust. Tagasi vaatamise hetkeks teeksin alati nii palju asju teisiti ning näen enda tehtud vigu väga selgelt. See näitab, et õpin ja arenen endiselt.

  1. Portfoolio (või midagi sarnast) – Kus võime sinu tööde ja tegemistega rohkem tutvuda?

 

LinkedIn ja CV: https://www.linkedin.com/in/karolin-eks-3b09ba151/

Tule tudengivarjuks, kirjuta mulle: karolin.eks@artun.ee

Portfoolio veebilehena valmib peagi “Programmeerimine 2” aine raames .

 

VisitTallinn2
VisitTallinn1
VisitTallinn3
Sõel
Jaga sõpradega:

Postitas Mari Maiste
Viimati muudetud