Tootedisaineri ankeet: Oliver Kanniste

Pildil: Oliver Kanniste

Tootedisaini osakond alustab sellel õppeaastal uue uudisnupuga “Tootedisaineri ankeet”, mille vahendusel tutvustame teile oma tudengeid ja vilistlasi. Kord kuus saab lugeda nii tööstus- kui ka digitootedisainerite mõtteid.

Esimese disaineri ankeedi täitis tootedisaini magistrant Oliver Kanniste, kelle looming on esindatud muuseas ka käesoleva aasta Londoni Disainifestivalil näituse Tactile Baltics raames. Oliver on disainer, kes asetab end disaini protsessis tihti abstarktsetesse olukordadesse liikudes tasa ja targu, kuid seejuures kindla sihiga. EKA õppetöö jooksul on tema projektidest tähelepanu pälvinud näiteks riidenagi K.I.T ja paekivi toolide sari, mis on mõlemad olnud eksponaadid Põhjamaade suurimal disainimessil Stockholm Furniture & Light Fair aastatel 2019 ja 2020.


Nimi: Oliver Kanniste

Positsioon: Disainer ja valmistaja
Seos EKAga: Magistrant tootedisaini erialal

1. Millised projektid sul hetkel käsil on?

Hetkel tegelen oma brändi Kanama toodete arendamise ja tootmisega ehk veedan palju aega töökojas. Valmistan paekivist ja puidust mööblit. Tegelen ka eritellimusmööbliga ideest teostuseni.

2. Mis on disainis tähis, mis ebatähtis?

Ma arvan, et päris tähtsal kohal on kriitika kaasamine ja osapoolte koostöö. Tuleb osata jagada ja võtta vastu informatsiooni, et tekiks laiem ülevaade probleemi sisust. Mida ei mõista, seda ei oska ka lahendada. Ebatähtis on asi, millel puudub mõju tervikule, aga selles tuleb siiski hoolikalt veenduda.

3. Milline on sinu jaoks meeldivaim etapp toote loomise juures ning milline see välja näeb?

Kõige põnevam etapp on minu jaoks ideekorje ja kontseptsiooni komponeerimine. Selle käigus proovin palju ringi liikuda ja suhelda. Mõnikord kehastun erinevatesse rollidesse või isegi esemeteks, et paremini kujutleda olukordi ning leida põnev perspektiiv.

4. Milline on olnud su lemmik projekt EKA’s õppides? Millise avastuse selle puhul enda jaoks tegid?

Projektide puhul juhtus olema nii, et iga järgnev oli eelmisest huvitavam, sest uute kogemustega kaasneb ka julgus rohkem eksperimenteerida ning oskus ümbritsevat detailsemalt vaadelda.

5. Millisena näed disaineri rolli ühiskonnas 10 aasta pärast?

Ma loodan, et ühiskond näeb disainerit rohkem sisuliste probleemide lahendajana. See saab tulla, kui anda hea põhjus.

6. Disainerina suhtun austusega…

Suur osa disaineri tööst on küsimuste esitamine – seega kõik, kes on nõus ka rumalatele küsimustele selgitusega vastama, on austust väärt.

Kui sulle pakuvad huvi Oliver Kanniste disaineri käekiri ja mõtteviis, võid temaga ühendust võtta meili teel:
oliver.kanniste@artun.ee

Oliver Kanniste. Nagi K.I.T / 2018
Oliver Kanniste. Paekivi taburet / 2019
Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Kuklas
Viimati muudetud