Tootedisaini tudengite seiklus Tartu tudengipäevade paadirallil

EKAlased Kaspar Kuus, Merike Liiva ja Mihkel Arold Tartu paadirallil. Foto: Anni Õnneleid
29. aprillil osalesid EKA tootedisaini 1. kursuse tudengid Kaspar Kuus, Merike Liiva ja Mihkel Arold Tartu tudengipäevade raames paadirallil. Paadirallil osalemiseks ehitasid üliõpilased endale 4 päevaga paadi, kasutades klaasplasti ning polüuretaanvahtu.

 

Tudengite sõnul oli kõige suurem katsumus võidujooks ajaga ning unega võitlemine. Otsus paadirallile minna tuli vaid kaks nädalat enne sündmust ning idee teostamise ajakava langes kokku arvestuste nädalaga. Selle tõttu tuli viimased pintslitõmbed paadile teha Tallinna kesklinna parklas.

 

“Võimas kogemus oli! Suutsime kogu muu maailma kõrvale jätta ja fookuseks oli vaid paat,” sõnas Kaspar. “Mingi hetk tuli Tallinn-Tartu maanteel jutuks, et äkki pööraks otsa Tallinna poole tagasi, sest me nii kui nii ei jõuaks stardiajaks kohale. Samal ajal pidasid kursusekaaslased Tartus läbirääkimisi korraldajatega, et nad venitaksid stardiga 5 minutit. Kohale jõudes ootasid nad meid päästevestide ja aerudega, meie pidime kaubiku vaid keset parklat jätma ning kursusekaaslaste juhendite järgi starti jooksma,” ütles Merike. Mihkel lisas: “Viimane stardipositsioon ei andnud palju lootust poodiumikohale, kuid vaatamata sellele, suutsime seilata mööda mitmest konkurendist.”

 

Kõige suurem õppetund oli kambavaimu ja tugeva tiimi olulisus. See ongi meie ainus saladus, kuidas ehitada 4 päevaga paat ja moodusta tugev meeskond. Hea kui pole varem paati teinud, siis ei tea kui suur töö tegelikult ees ootab. Ainus soovitus paadiehituse entusiastidele on:  katsetage erinevaid materjale ning töömeetodeid, kuid ärge paadile vormi andmiseks aiandusriide peale mõelge. See on meie poolt juba katsetatud, polnud just kõige parem idee.

 

Paadi ehitamise tööprotsessi saad näha EKA tootedisani osakonna Instagramist.

 

Merike Liiva
EKA tootedisaini I kursuse tudeng

 

paadiralli
Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud