Tudengid maailma parimatest disaini- ja arhitektuurikoolidest õpivad Soomaal ujuvarhitektuuri

FLOODED 2017 osalejad objektiga

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri osakonna ja arhitektuuribüroo b210 korraldatud suvekool FLOODED (“üleujutatud”) toimub sellel aastal Soomaal juba kolmandat korda. Osalema valitud tudengid läbisid tiheda konkursisõela ning sel korral jäi pinnale tudengeid lisaks Eestile 13 riigist. EKA tudengeid on grupis vaid kaks, ülejäänud on pärit maailma tippu kuuluvatest arhitektuuri ja disainikoolidest, mis teeb suvekoolist tõeliselt põneva ideede kasvulava. Suvekool saab avapaugu homme, 31. juulil eelmisel aastal valminud ujuvsaun VALA vettelaskmisega ning jõuab kulminatsioonini 10. augustil, mil avatakse sel aastal valmiv projekt.

Sel aastal võtavad suvekoolist lisaks eestlastele osa disaini- ja arhitektuuritudengid Kanadast, Iirimaalt, Hollandist, Taiwanist, Uus-Meremaalt, Rootsist, USAst, Soomest, Ühendkuningriigist, Tšehhist, Taanist ja Jaapanist. Koolidest on tudengite näol esindatud maailma absoluutsesse paremikku kuuluvad Harvardi ülikool (USA), RMIT (Austraalia), Aarhusi arhitektuurikool (Taani), Aalto ülikool (Soome), Delfti tehnikaülikool (Holland), Viini tehnikaülikool (Austria), Eindhoveni disainiakadeemia (Holland), Oslo arhitektuuri ja disainikool (Norra) ja lisaks veel Hosei ülikool (Jaapan) ja Tšehhi tehnikaülikool.

Suvekooli rajaja ja ühe juhi, EKA sisearhitektuuri osakonna professori Hannes Praksi sõnul tabas teda esmalt positiivne ehmatus, kui nägi, et kandideerijad on tõepoolest maailma tipptasemel arhitektuuri ja disainikoolidest. “Tekkis ka kõhklus, mida on minul neile õpetada. Meenutades aga kuivõrd rahulolevad on möödunud suvekoolide tudengid keskkonnakogemusega olnud, kõhklus kadus. Mõistsin, et suurimaks õpetajaks on tegelikult Soomaa maastik – minu roll on vaid olulistele tahkudele osutada. Käesoleval aastal tegeleme eelmiste aastate objekte loogilisse ansamblisse paigutava taristu loomisega, seetõttu osaliselt ka maastikuplaneeringuga. Eesmärgiks on rajada sild, mis pakub vajadusel ka peavarju ööbijatele,” selgitas Praks.

Suvekooli juhendajad: b210 arhitektid, Sami Rintala, Hannes Praks

Soomaa iseäralikku loodus- ning elukeskkonda uurivas suveülikoolis analüüsitakse, millist ruumi inimene ebatavalises looduskeskkonnas ellujäämiseks vajab. Sel aastal kolmandat korda toimunud suvekoolis kuuldu ja õpitu tulemusena ehitavad tudengid valmis piirkonna iseärasustest inspireeritud väikeobjekti. Tänavu ehitavad tudengid valmis silla, mis võimaldab mugavalt saada jõe keskel asuva, eelmise aasta suvekooli käigus valminud ujuvsauna juurde. Oluline on, et rajatav objekt võtaks arvesse Soomaa viienda aastaaja muutuvat maastikku, teede- ja vetekaarti. Eestile omaselt ehitatakse objekt puidust: puidu kui materjali tundma õppimine on olnud suvekooli korraldava EKA sisearhitektuuri osakonna üks põhilisi lähtepunkte.

EKA sisearhitektuuri osakonna rahvusvaheline suvekooli korraldatakse Dora Pluss programmi rahastusel, Kultuurkapitali toetusel ning koostöös RMKga. Oma õla panevad alla ka Nordwood, Liviko ja Põhjala.

https://www.instagram.com/floodedsummerschool/
https://flooded.ee/

Lisainfo:
Mari Hunt
arhitektuuribüroo b210
+372 5565 5330
mari@b210.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud