Tudengite veebinäitus “Kuidas rääkida salapaigast seda reetmata”

Näitusel osalevad Liisa Eomois (EKA graafika II), Ingrid Nielsen (TLÜ antropoloogia II), Hildegard Reimann (TÜ folkloristika III), Mart Veelmaa (EKA vabad kunstid MA II), Liis-Marleen Verilaskja (EKA graafika III). Kuraatorid on Eve Kask (EKA) ja Elo-Hanna Seljamaa (TÜ).

Näituse idee on välja kasvanud möödunud suvel Käsmus läbi viidud suvepraktikast, mis tõi loomeuurimuse eesmärgil kokku kunsti, antropoloogia, etnoloogia ja folkloristika üliõpilased Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna ja Tartu Ülikoolist. Praktika käigus intervjueeriti Käsmu elanikke ja vaadeldi kohalikku elu.

Kuraator Eve Kase sõnul soovisid nad näitusega näidata elu erinevaid aspekte ühe küla või inimkoosluse kaudu. „Me alles alustasime teema näituseks vormistamisega ja ei ole seda kindlasti veel ammendanud, vaid käsitlenud just nii palju, kui ühes pisikeses galeriis pilootprojektiga võimalik. Seadsime fookusesse isiklikud suhted kohaga ja selle, kuidas inimesed “oma akusid laevad”, olgu siis külapidudel, puid kallistades või lähedastega suhtlemisest jõudu ammutades,“ selgitas ta.

Algselt Vent Space projektiruumis toimuma pidanud näitust saab nüüd vaadata hoopis Noar veebilehel

Jaga sõpradega:

Postitas Maria Erikson
Viimati muudetud

Graafika