“Udujutt” – 13 Eesti ehtekunstniku näitus galeriis Platina, Stockholmis

Näitus on Platina galeriis, Stockholmis, avatud 7-24.02.2018

Mõned aastad tagasi tuli Brasiilia galeristil Thomas Cohnil idee, Müncheni ehtenädala raames esitleda oma galeriis Eesti ehtekunsti, kui eriilmelist ja tema jaoks selgelt eristuvat nähtust rahvusvahelisel ehtemaastikul. Koostöös Eesti ehtekunstniku Tanel Veenrega tehti ühiselt valik Eesti kunstnike hulgast. Müncheni näitusele järgnesid näitused Sao Paolos ja Tallinnas.

Näitus galeriis Platina kasvas välja eelnevast koostööst. Kõik 13 kunstnikku on Eesti Kunstiakadeemia taustaga, ühisosa nende vahel on tunnetuslik ja olemuslik kuid samas ka defineerimatu, just seda väljendab ka näituse pealkiri – “Udujutt”.

“Udu kui tabamatus, jutt kui lugu või lennuki saba taevas. Las me olla veidi eeterlikud, see annab hingamisruumi. Endale ja teistele”, võtab näituse idee kokku Tanel Veenre näitusega kaasnevas kataloogis. Kataloog paotab ust iga osaleva kunstniku maailma, kus igaüks on valinud ühe eestikeelse sõna, mis tema loomingule hetkel kõige iseloomulikum. Kataloogi kujundas Asko Künnap, toimetasid Tanel Veenre, Julia Maria Künnap ja Kadri Mälk.

Näitusel osalevad kunstnikud: Sofia Hallik, Nils Hint, Piret Hirv, Julia Maria Künnap, Kristiina Laurits, Eve Margus-Villems, Kadri Mälk, Maarja Niinemägi, Villu Plink, Darja Popolitova, Ketli Tiitsar, Maria Valdma, Tanel Veenre.

Näituse avamisele eelnes seminar kus oma doktoritöid tutvustavate ettekannetega astusid üles Darja Popolitova ja Sofia Hallik. Järgnenud paneeldiskussioon keskendus 3D printimise ja teiste uute tehnoloogiate kvaliteedi temaatikale. Paneeli modereeris Konstfack Ädellab-i professor Anders Ljungberg ja Rootsist osalesid ehtekunstnikud Annika Petterson ja Adam Grinovich.

Näituse avas suursaadik pr. Merle Pajula.

 

Galerii Platina on alates avamisest 1999. aastal keskendunud eelkõige kaasaegse unikaalse ehtekunsti tutvustamisele ja müügile. Rahvusvahelises võrgustikus aktiivselt osalev galerii liigub märtsi alguses valitud töödega näituselt edasi maailma suurimale kaasaegse ehtekunsti sündmusele – Müncheni ehtenädalale.

 

Näitus toetasid: Kultuuriministeerium, Eesti Suursaatkond Stockholmis.

Seminari toetas: Stockholms Stad ja Estrid Ericsons Stiftelse.

 

Galerii PLATINA

Odengatan 68 Stockholm, Rootsi

Galerist: Sofia Björkman

platina@platina.se

http://www.platina.se

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud