Anton Uessoni preemia Madli Kaljustele

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi võitis sel aastal EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrant Madli Kaljuste.

Komisjon tõstis esile tema magistritöö «Peituse presentatsioon» intrigeerivat teemavalikut, mis julgeb vaadata olemasoleva ehitatud keskkonna pealispinna alla. Magistritöö analüüsib ruumiolukorda, mis on seotud nõukogude arhitektuuripärandiga Tallinnas.

Komisjon hindas Madli Kaljuste julgust võtta arhitektina endale uudne roll – ruumi kureeriv koreograaf linnalaval, kes tegeleb keskkonnaga, mida kergekäeliselt võib sildistada kui moraalselt vananenut, valet ideoloogiat kandvat ning kaasaja nõuetele sobimatut.

Magistritöö juhendajad on Martin Melioranski ja Raul Kalvo.

Tallinna linn on sõlminud Eesti Kunstiakadeemiaga koostöölepingu, milles on ette nähtud linna poolt üks kord aastas ühele EKA üliõpilasele stipendiumi maksmine. Stipendiaat valitakse stipendiumitaotluse esitanud magistritaseme üliõpilaste seast, kelle jooksva õppeaasta kaalutud keskmine hinne on vähemalt B (4,0) ja kes on õppetöös saavutanud väljapaistvaid tulemusi Tallinna linna jaoks olulistel teemadel linnaplaneerimises või sellega seotud vallas arhitektuurse projekti, disainilahenduse või urbanistliku uurimuse näol.

Anton Uessoni stipendiumi suurus on 1000 eurot ja see määratakse ühele üliõpilasele.

Palju õnne, Madli!

Jaga sõpradega:

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond