“Ühisruumi otsides” workshop

Ühisruumi otsides

Reedel, 4. septembril, kell 12.00 algab Eesti Kunstiakadeemia ruumis A403 workshop “Ühisruumi otsides”, mis kestab 18. septembrini.

Kahe nädala jooksul viivad EKA tudengid läbi erinevaid töötube, mille raames püütakse kollektiivselt leida ühist ajaveetmise ja sotsialiseerumise paika.

Ühine maja on olemas, kuid kuhu on kadunud Kunstiakadeemiale omane inspireeriv atmosfäär, kogukonna ja kokkukuuluvuse tunne? Kaasaegse kunsti magistritudengid on keskendunud just nendele probleemkohtadele luues õpperuumist hubase ja piiridest vaba tudengitele mõeldud ala.

Workshopi legitiimsuse saavutamiseks on kunstnike poolt kokku pandud ironiseeriva alatooniga programm, kust võib leida näiteks 5 minutit kestva seina vaatamise või olesklemise õpitoa. Küsitakse, milliseid meetmeid peab kasutusele võtma, et rangete reeglitega ja ruumi puuduses vaevlev institutsioon saaks aru loova ühisala tähtsusest EKA kogukonna loomisel?

Projekti eesmärk on juhtida juhtkonna tähelepanu sellele, et üliõpilased tunnevad puudust ruumist, mis soosiks osakondade vahelist suhtlust, inspireeriks ja pakuks vaheldust akadeemilisele õhkkonnale. Workshop on avatud kõikidele EKA tudengitele.

Kunstnikud: Sindey Lepp, Johannes Luik, Nusrat Jahan, Ott Lemsaar, Tõnis Laurson
Kuraator: Grete Remmel

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Välissuhete osakondVormi- ja keskkonnadisain