Ülle Marksi Pojengiväli Hiiumaal

Kaja Hiisi foto
15. mail, 2021 toimus Hiiumaal Suuremõisa lossis EKA disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja Ülle Marksi eestvõttel koolitus/töötuba/etendus kolmes vaatuses.
Kogu etenduse lavastas Marks ise, kuid teda aitasid ka IT osakonna spetsialist Robert Luig ja muusik Arvo Haasma, kes musitseeris gambal.  Kutse etenduse ja ürituse läbiviimiseks tegi EKA endine Disainiteaduskonna dekaan Lylian Meister. Sündmust kajastati Hiiu Lehes ja Kadi Raadios.
 
Sündmuse käigus tutvustas Marks muuhulgas ka EKA disainiteaduskonda läbi joonistusstuudio tegevuse ja üldisemalt, samuti tema tegevust õppejõuna, koolitajana, kunstnikuna. Lavastus on dokumenteeritud slaidiseansiga ja jäädvustatud, millest monteeritakse film. Etendusele loodud 3×6 meetrine bänner “Pojengiväli” jääb Suuremõisa lossi õuealal kogu suveks või kauemaks nähtavaks.
 
“Jätkan tööga, loon seda taiest pidevas muutumises üha uuesti, nii kaua, kui see seal püsib. Iga möödakäija võib ka seda täiendada omalt poolt, ainus nõue on, et see, mida lisatakse, oleks pojengid või selle taimega seonduv,” sõnab Ülle Marks.
 
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud