Uudiskirjandus EKA raamatukogus

EKA raamatukogu. Foto: Tõnu Tunnel

EKA raamatukokku on suvega jõudnud hulgaliselt uudiskirjandust – üle 130 raamatu, mille nimekirjaga on võimalik tutvuda siin. Lisaks väike valik uusi DVDsid.

Eraldi tooks esile mõned EKA õppejõudude kirjutatud-toimetatud ja muidu Eesti-teemalised trükised.

– KVI professori Krista Kodrese ja nooremteaduri Kristina Jõekalda kaastoimetatud (koos varalahkunud kunstiteadlase Michaela Marekiga) kogumik „A Socialist Realist History? Writing Art History in the Post-War Decades” (Böhlau Verlag, 2019) II maailmasõja järgsest kunstiteaduse historiograafiast. Ühtlasi sisalduvad kogumikus KVI professori Virve Sarapiku ja teaduri Kädi Talvoja artiklid.

– EV100 raamatusarjas ilmus „Eesti moe 100 aastat” (Post Factum, 2019), mille autorid on moedisaini osakonna professor Piret Puppart ja assistent Anu Ojavee.

– Kaheköitelises koguteoses „Digital Wood Design. Innovative Techniques of Representation in Architectural Design” (Springer, 2019) avaldasid EKA arhitektuuriteaduskonna õppejõud ja doktorandid Sille Pihlak ning Siim Tuksam digitehnoloogiaid ja puiduinnovatsiooni käsitleva artikli.

– Suursaavutus on uus Tallinna ajaloo üldkäsitlus (peatoimetaja Tiina Kala, väljaandja Tallinna Linnaarhiiv), millest juunis ilmunud kaks esimest köidet – „Tallinna ajalugu 1561. aastani” ja „Tallinna ajalugu 1561–1710” – on nüüd raamatukogus kättesaadavad.

– Väliskirjandusest on tõeliseks moodsa kunsti ajaloo kompvekiks tuntud Zürichi kunstikirjastuse Lars Mülleri poolt kirjastatud Bauhausi faksiimile raamatud, mis ilmunud Bauhausi 100. juubeli tähistamiseks. Lisaks Bauhausi ajakirja (ilmus 1926–1931) kõigi numbrite kogumikule, on nüüd raamatukogus olemas graafilise disaini klassikasse kuuluvast Bauhausbücher sarjast taastrükiks valitud neli raamatut (autoriteks Walter Gropius, Paul Klee, Piet Mondrian ja László Moholy-Nagy, kes oli ka sarja peamine kujundaja). Enamus neist tekstidest ilmuvad inglisekeelses täistõlkes esmakordselt ja varustatud põhjalike kommentaaridega.

Uued raamatud leiab osaliselt 26. septembrini kestvalt uudiskirjanduse näituselt, osaliselt juba riiulist ja saab kaasa laenutada.

Head õppeaasta algust ja kohtumiseni raamatukogus!

Mait Väljas
EKA raamatukogu juhataja
mait.valjas@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Raamatukogu