Uudista EKA avatud akadeemia kunstikursusi ja nende juhendajaid

Fotol juhendaja Kätlin Kaljuvee. Foto: ajakirjast Life in Estonia #46

Eesootava kevade kõige varajasemad kuulutajad saavad olema EKA avatud akadeemia kunstikursused, mille tuules tärkab kogu talveunne mattunud loovus. Tutvustame algavaid kursusi ja meie tõeliselt silmapaistvaid juhendajaid, kes on kõrgelt hinnatud nii kohalikul kunstiväljal kui ka kursustel osalenute poolt.

Olgu julgustuseks veel ka ära mainitud, et osalemise eelduseks on huvi kunsti vastu, mis ei eelda eelnevat erialast õpet või enesekindlusest pakatavaid oskusi. Oluline on tahe ja julgus enda kunstilist väljendusviisi arendada.

MOEJOONISTUS VISANDIST ILLUSTRATSIOONINI

8. märtsist kuni 10. maini 2021 esmaspäeviti kell 18–21

Kätlin Kaljuvee kursusel tutvutakse moejoonistamise maailmaga, arendatakse figuuri- ja rõiva kujutamise oskusi ning isikupärast autorikäekirja. Õpitakse joonistama figuuri ning vaadeldakse moejoonistamise proportsioone, poose, stiliseeringut ja katsetatakse erinevaid tehnikaid. 

Kätlin omandas Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal bakalaureusekraadi 2006. aastal. Ta on auhinnatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingus on kesksel kohal looduse müütiline jõud ja elu oma mitmekesises kauniduses. Kätlini klientide hulka kuuluvad teiste seas Givenchy, Samsung, TEDx, Swedbank,  Starman, Ivo Nikkolo ja Baltika. Tema loomingut on eksponeeritud Londonis, Berliinis, Budapestis ja paljudes teistes riikides.

FIGURATIIVSE MAALI INTERPRETATSIOON NING STILISEERING

8. märtsist kuni 24. maini 2021 esmaspäeviti kell 18–21

Johanna Mudisti kursusel luuakse omanäoliste ja originaalsete maalide duo, millest üks on figuratiivne ja teine abstraktne, andes õpilasele oskuse läheneda laiahaardeliselt ja mitmekülgselt maalikunsti võimalustele.

Johanna on Tallinnas elav ja töötav visuaalkunstnik, kes on omandanud bakalaureusekraadi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 2014 ja magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias 2017. Tema teoseid on eksponeeritud arvukatel näitustel Eestis, aga ka Soomes, Poolas, Leedus ja Tšehhis. Aastast 2017 kuulub ta Eesti Maalikunstnike Liitu ning 2019. aastast ka Eesti Kunstnike Liitu.

NATUURIST JOONISTAMINE

23. märtsist kuni 25. maini teisipäeviti 2021 kell 18–21

Britta Benno kursusel õpitakse kujutama kolmemõõtmelisi objekte kahemõõtmelisel paberipinnal. Vaadeldakse proportsioone, hele-tumedusi, teose fookust ja kujutatava iseloomulikke jooni. Töötatakse läbi natuurist kujutamise põhiteadmised, mida saab rakendada igasuguse loomingulise töö aluse või osakomponendina. 

Britta on Tallinnas elav ning töötav joonistus- ja graafikakunstnik. Teda huvitavad erinevad tehnikad ja materjalid ning nende kõrvutamisel ja kombineerimisel avanevad uued perspektiivid. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe graafika erialal ning täiendanud end Viini Kunstiakadeemias ja Tallinna Ülikoolis. Praegu õpib Britta Eesti Kunstiakadeemia kunsti ja disaini eriala doktoriõppes.

FOTOREALISTLIK MAAL

31. märtsist kuni 26. maini kolmapäeviti 2021 kell 18–21

Saskia Järve maalikursus arendab ja laiendab käelisi oskusi, õpetades detailsuseni kopeerima ees olevat kujutist. Kunstiajaloost ja kaasaegsest kunstist toodud näidete abil antakse juhiseid motiivi valikul, leidmaks isikupärast ideed töö teostamiseks.

Saskia on omandanud 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi maalikunsti erialal. Sellest ajast alates õpetab ta EKAs ja kunstikoolis DAK Stuudio. Tema töid on eksponeeritud Eestis, Kanadas, Inglismaal, Itaalias, Saksamaal, Soomes, Venemaal, Lätis ja Leedus. Figuratiivse maalijana käsitleb ta igapäevaelu sündmusi, keskendudes inimloomuse keerukusele ja psühholoogiale. Tema loomingus segunevad kaadrid isiklikust arhiivist rahvasuus ja popkultuuris levivate kujundite ja lugudega.

AKTIMAAL

14. aprillist kuni 2. juunini 2021, kolmapäeviti kell 17.30–20.30

Toomas Tõnissoo maalikursus annab alternatiivsete maalitehnikate kasutamise kogemuse. Iga tehnika on seotud ühe liikuva ja ruumilise inimkeha kujutamise probleemiga tasapinnalisel ja liikumatul lõuendil. Kursuse lõpetanu on maalinud erinevates tehnikates viis aktimaali.

Toomas on omandanud Eesti Kunstiakadeemias maali eriala magistrikraadi aastal 1995. Ta on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstiõpetaja. Toomase loomingut on eksponeeritud arvukatel grupinäitustel ning isikunäitustena nii Eestis, Suurbritannias, USAs kui ka Soomes. Ta tööd valmivad tihti ühistööna koos maalikunstnik Kadri Kangilaskiga.

Jaga sõpradega:

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud