VÄLKNÄITUS: EKA sisearhitektuuri osakonna toolistuudio tulemused

SEL PÜHAPÄEVAL, 21. mail kell 12-16 leiab Kalamaja päevade puhul Telliskivi loomelinnakust, Lendava Taldriku ja Telliskivi tänava vahelt, ratastel projektiruumist TIR EKA sisearhitektuuri osakonna 1. kursuse toolistuudio prototüüpide näituse. Kõik on teretulnud ligi astuma, kohapeal on ka tudengid, kes oskavad taustast rääkida. NB! Pakutakse ka vahvleid!

MIS ja MIKS: EKA sisearhitektuuri esimese kursuse tudengitele anti semestri alguses ülesandeks disainida ja valmis ehitada revolutsiooniline tugitool, mis oleks vastupidav, mugav, vormilt uudne ning samas põnev. Tingimuseks seati, et materjalina tohib kasutada vaid pöögiliiste mõõtudega 7x20mm, mis muutis tudengite ees seisva ülesande veel täispöörde võrra keerulisemaks.

Nii ongi 16 esmakursuslast viimase nelja kuu jooksul maadelnud tugeva konstruktsiooni ja hea disaini vahel tasakaalu otsimisega, soovides luua võimalikult kerget, ent tõeliselt vastupidavat tooli.

Protsessi ülioluliseks osaks on olnud ka toolide valmis ehitamine ja testimine, nii valmisid ka õiges mõõtkavas prototüübid, et saada aimu disainitud tooli tugevustest ja nõrkustest.

Eelmisel nädalal toimunud toolikursuse lõpphindamisel sooritati kaua kardetud istumis- ehk inseneritest, mis külvas tudengite ridadesse ärevust, ent ka tohutult rõõmu, kui selgus, et kõik 16 tooli väljusid testimisest võitjatena. See annabki osakonnale täie julguse prototüüpe välknäituse raames laiemale publikule demonstreerida.

Osalenud/esinevad 1. kursuse üliõpilased: Eri Rääsk, Ellen Sepp, Sandra Mirka, Sander Joosep Siigur, Maria Helena Luiga, Emely Mihkelsoo, Henri Papson, Elis Rumma, Mari Uibo, Elin-Harriet Helemäe, Tuuli Kurvits, Linda Zupping, Veera Gontšugova, Kirke Kalamats, Joy Karen, Nadav Rudaeff

Ülesande püstitas ja stuudiokursust juhendas Soome tuntud mööblidisainer Ilkka Suppanen ning osakonnas kohapeal aitas teostamisega sisearhitektuuri osakonna puidutöökoja juhataja Avo Tragel.

Aitäh kõikidele abilistele, tudengitele ja sõpradele. Tulge vaatama!

FB sündmus: https://www.facebook.com/events/149287948945011

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur