Varje Õunapuu magistritöö sai üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi preemia

Pöide kiriku tornivõlviku keskaegne päismaaling (avastatud 2016)

12. detsembril autasustati Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumi suures saalis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid.

Kõrgetasemelise magistritöö “Injekteerimismörtide hindamine ja kasutus Pöide Maarja kiriku näitel” eest pälvis Muinsuskaitseameti kultuuripärandi valdkonna I eripreemia Varje Õunapuu. Veel oleme uhked muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna vilistlase Anni Martini üle, kelle teine, Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöö “Maarjamäe memoriaali tähenduste väljad – teisest maailmasõjast kommunismiohvrite memoriaali rajamiseni (1940 – 2018). Meediatekstide ja arhiivimaterjalide sisuanalüüs”  sai  üldkonkursi ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonna I preemia. Tööd me küll endale  kuuluvaks lugeda ei saa, aga Anni kui targa ja võimeka kolleegi üle ning selle teema esile tõstmise kaudu ka muinsuskaitse valdkonnale osutatud tähelepanu üle rõõmustame ikkagi!

Konkursi hindamiskomisjoni esinaine, Tallinna Tehnikaülikooli professor Riina Aav märkis, et konkurents oli väga tihe ja komisjoni arutelud preemiate määramisel pingelised. “Olen olnud konkursikomisjonis mitmeid aastaid ja mul oli väga hea meel näha, et sellel aastal esitati mitmes valdkonnas silmapaistvaid teadustöö tulemusi, mis on nähtavad ja olulised maalimatasemel teadusmaastikul.“

Eesti Teadusagentuur korraldas konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tänavu juba 28. korda, kokku esitati konkursile 482 tööd.

Palju õnne võitjatele!

Loe konkursi kohta lähemalt Eesti Teadusagentuuri lehelt.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine