Warlhol lennutas moedisaini tudengi Karl-Christoph Rebase filmifestivali valikprogrammi

Moedisaini I kursuse tudengi Karl-Christoph Rebase linateos “Andy” valiti Tallinna mittekommertslike filmide festivali valikprogrammi. Kokkuvõttes sai Rebane tunnustuse kolme filmi eest – “Postüür”, “Enam elada” ning “Andy”. Kolmest filmist jõudis festivali käigus ekraanile “Andy”.

Festival oli rahvusvaheline ja osalejaid näiteks Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Saksamaalt, Slovakkiast, aga isegi Tuneesiast.

“(Andy) Warhol on jäänud ajalukku ühe kireva kui ka enda ning fännide poolt jumaldatu kunstnikuna, kes justkui võttis igapäevaseid esemeid ning andis neile uusi väärtuseid galeriiruumides. Oma filmis “Andy” kasutasin tema inimlikkust edasi andvaid tsitaate ning andsin läbi nende edasi oma lugu Warholist, kes näib staatilisena ning must-valges maailmas elavana,” kommenteeris Rebane oma filmi. “Tahtsin, et vaataja suudaks samastuda suurkunstniku ning tema mõttemaailmaga. Päeva lõpuks oli Warhol siiski ju vaid inimene.”

Rebane on loojana väga mitmekülgne – lisaks õpingutele moedisaini erialal andnud välja nii luulekogu, loonud perfokaid, tegelenud fotograafiaga.

“Kunstnikuna olen jõudnud punkti, kus ma ei suuda mitte luua – mõttevoolu lõppu pole otseselt veel kogenud ning isegi ajaga saab manipuleeritud, et loome ikka päevavalgusele jõuaks. Suurimaks raskuseks on pigem see, et mida kogu selle kunstiga peale hakata ning loorberitel puhkamine ei tule kõne allagi. Eks praegugi otsin võimalusi, kuidas ja kus oma loomet saaksin näidata. Filmiga jätkan kindlasti ka edaspidi, juba mõned ideed tagataskuski, kuid praegu tegelen sellega, et oma värskeimat filmi ”Enam elada” tuua mälupulgalt vaatajani – eks näis, kuidas sellega läheb,” ütles tudeng väljaandele Lääne Elu.

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondMoedisain