Wear-Arts koostööprojekt ettevõttega Tallinn Dolls

15. märtsil 2017 Moekeskuses Defitsiit esitletud rõivakollektsioon ”The Art Club” juhindus noorusest, kunstist ja vabadusest. Moodi ja kunstimaailma ühendavas Wear-Arts kollektsioonis kohtus rõivamood tudengeid inspireerinud eesti kunstnike (Jüri Arrak, Maarit Murka, Leonhard Lapin jt) loominguga.

Õppetöö raames sündinud moekollektsiooni põhiideeks oli tuua kunst inimestele lähemale ning propageerida kunstnike autoriõiguste kasutamist moedisainis. Juhendajad olid Marit Ahven, Agne talu-Vürmer ja Margarita Teeääre.

”Mood on nagu lõuend, mis toob kunsti inimese teadvusele lähemale ning kannab seda edasi”, tõdeb brändi Wear-Arts looja Mari Martin ja lisab, et ta on eriliselt üllatunud sellest, kui hästi ja moodsalt tõlgendasid noored moedisainerid kunsti perspektiivi. Pärast TFW avashow’d pandi kollektsioon müüki innovatiivses moeplatvormis www.pre-o-porter.com

Originaalsete rõivamudelite autoriteks on Mari-Ly Kapp, Kertu Kivisik, Kaia Kuusmann, Sandra Luks, Sirli Pohlak, Pamela Põld, Kerttu Reinmaa, Eliise Saar ja Aleksandra Tšusovljanova (Närjänen), kes said kollektsiooniga valmis I kursuse erialaprojekti raames.

Juhendasid Marit Ahven, Agne Talu-Vürmer ja Margarita Teeääre.

Video: Gregor Jürna, Markus Puidak (Udufilms)

Video stilistika: Kertu Kivisik, Kerttu Reinmaa, Eliise Saar

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Ojavee
Viimati muudetud

Moedisain