Wood and Design kursuse osalejate käe all valmisid eriilmelised puidust pingid

Wood and Design suvekooli hindamine. Foto autor: Laura Streimann.

24. augustil avati Viljandimaal Eesti Kunstiakadeemia rahvusvahelise suvekooli Wood and Design suvekooli raames valminud pinkide väljapanek, mis toob teieni 18 kohaspetsiifilist ja ainulaadset puidust mööblieset. Ekspositsioon jääb Männiku metsatalus külastajatele uudistamiseks ja proovimiseks avatuks 15. septembrini.

Möödunud nädalal, 19.-24. augustil, toimunud 6-päevane Wood and Design (Puit ja Disain) töötuba tõi kokku Põhjamaadele iseloomuliku jätkusuutliku looduslähedase mõtteviisi, käsitööoskused ning kõrgtasemelise disaini. Kursus leidis aset Viljandimaa metsade vahel, mis tõi osalejad puidule kui töötoa kesksele materjalile veel lähemale. Etteantud ülesande funktsiooniks oli luua istumiseks mõeldud disainiobjekt, millel võis olla mõjutusi ka teistest väljunditest nagu privaatsus, kogunemine, valgus, kaitse, vari jms.

Kursusel osales suure hulga kandidaatide seast välja valitult 18 tudengit, kes olid pärit 7 riigist– Eestist, Hollandist, Saksamaalt, Soomest, Suurbitanniast, Türgist ja Venemaalt. Esindatud olid erineva taustaga üliõpilased nii arhitektuuri, mööbli- kui tootedisaini valdkonnast. Tudengid said võimaluse vahetada kogemusi ja teadmisi, töötada välja prototüüpe ning õppida oma ala parimatelt ning kaasosalejatelt.

Suvekooli jooksul said tudengid end proovile panna nii disainimõtlemise kui ehitusprotsessi käigus. Kõik osalejaid said luua käesolevast materjalist ja lokatsioonist inspireeritult omanäolise disainiga istumisaluse ning selle ka füüsilisel kujul valmis meisterdada. Töötuba juhendasid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna sisearhitektuuri osakonna ja Brightoni ülikooli külalisprofessor Jüri Kermik ning Helsinki Kunsti- ja Disainiülikooli emeriitprofessor ja sisearhitekt Simo Heikkilä.

Valminud pingid on ainulaadsed ja leidlikud ning toovad esile tudengite eriilmelised vaatenurgad puidule kui materjalile ning selle kasutusvõimalustele. Külastamist väärt väljapanekul võib näha nii viimseni töödeldud kui ka oskuslikult naturaalsel kujul kasutatud puitmaterjale.


Juhendajad: Jüri Kermik ja Simo Heikkilä.

Tehnilised juhendajad: Andres Ansper, Marko Aatonen ja Mihkel Arold.

Pinkide autorid: Alexander Vassiljev  (EE), Alisa Ontensone (RU), Anna Roomet (EE), Berkutay Coşkun (TR), Hanna-Liisa Haukka (EE), Julia Meyer (DE), Julija Vereshhagina (RU), Kaspar Timm (EE), Lauri Visnapuu (EE), Mikko Vos (NL), Noora Maria Katajalaakso (FI), Oliver Kanniste (EE), Paul Robert Haas (DE), Quani Wolters (NL), Sandra Jõesaar (EE), Siim Simmermann (EE), Tatu Laakso (FI) ja Wing yin Ng (UK).

 

Lisainfo:

Merilin Kuklas

EKA tootedisaini osakonna koordinaator

E-mail: merilin.kuklas@artun.ee

Tel: +372 6267368

Postitas Merilin Kuklas
Viimati muudetud

Avatud akadeemiaTootedisain