Haus Galerii

Galerii pearõhk on maalikunstil, kuid tegeleme aktiivselt ka erinevate segatehnikate, graafika,skulptuuri, isegi fotograafiaga. Haus Galerii kureerib kahte näitusesaali, korraldab kunstioksjone, pakub hindamis- ja ekspertiisiteenust, pidevalt on võimalik tutvuda ülevaatega eesti vanemast ja uuemast kunstist. Galerii tegevus hõlmab siinset kunstilugu 19. sajandist tänaseni, baltisakslastest Merike Estnani.

Haus Galerii on Eesti vanim oksjonimaja, tegutsedes juba 1997. aastast. Traditsiooniliselt toimuvad galerii ruumides enampakkumised kaks korda aastas: aprilli ning oktoobri lõpul. Lisaks toimuvad nn vaheoksjonid, mis on pühendatud ühe kunstniku pärandile, teatud perioodile või nähtusele eesti kunstis jne. Esimene säärane oksjon oli “Eduard Wiiralti fenomen” 2007. aasta jaanuaris.Lisaks on galerii aidanud korraldada Tallinna Lastehaigla heategevaid kunstioksjoneid.

Peamiselt maalikunsti pärandile keskendunud kunstioksjonid on koostatud koostöös erinevate siinsete ja välismaal asuvate kollektsioonidega ning kunstiloolaste ja -ekspertidega. Need oksjonid on tuntud oma ühtlaselt kõrge ja tugeva valiku poolest. Kunstiajalooliste pärlite kõrval on alati välja toodud ka mõne unustusse vajunud autori või avastusliku teose. Eraldi peatükk on alati pühendatud moodsa kunsti klassikast pärinevale teosele. Tööd pärinevad reeglina ajavahemikust 19. sajandi teine pool kuni 1970ndate lõpp.

Haus Galerii, mis asub Tallinnas aadress Uus tn 17 (Bremeni käik), on ka Eesti suurim oksjonimaja.

Haus Galeriiga saab tutvuda kodulehel 

http://www.haus.ee/

Postitas GaleriiHaldusosakondIT osakond

Viimati muudetud