Arhitektuur on kohal: arhitektuurihariduse rändnäitus

Rändnäitus

 

KOOSTAJA: Toomas Tammis

KUJUNDUS: Toomas Tammis, Enno Piir

DVD: Enno Piir

2008. aasta septembris möödus 90 aastat professionaalse arhitektuurihariduse algusest Eestis. Selle tähistamiseks koostas Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakond rändnäituse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala üliõpilaste töödest. Väljapaneku moodustasid planšetid silmapaistvamate projektide, joonistuste ja joonistega viimase kolme aasta üliõpilastööde hulgast. Lisaks eksponeeriti makette jm arhitektuurseid objekte.

Näituse eesmärk oli laiapõhjalisem arhitektuuriteadlikkuse tõstmine Eesti ühiskonnas ning arhitektuuri olemuse ja vajalikkuse teadvustamine ka väljaspool suurlinnasid. Väljapanek püüdis äratada Eesti noortes suuremat huvi arhitektuuri, arhitektuurihariduse ja üldisemalt ka meid ümbritseva ehitatud keskkonna vastu, pöörata suuremat tähelepanu meie elukeskkonna säästvale arengule ning julgustada kodanikke aktiivsemalt tutvuma ja kaasa rääkima arhitektuurivaldkonnas.

Rändnäitus külastas kõiki Eesti maakonnakeskusi ajavahemikul september 2008 – aprill 2009. Rändnäitus ARHITEKTUUR ON KOHAL oli osa arhitektuuriaasta programmist.

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, 2008

 

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud