ERKI Moeshow

ERKI Moeshow 2018. Foto: Vladimir Levin

25. mail naaseb Eesti pikima ajalooga moesündmus oma koju – Eesti Kunstiakadeemiasse. Uues hoones saavad taas kokku moeloojad ja publik, ambitsioonikas disain ja kriitilise pilguga žürii, pulbitsev energia ja mänguline mood. ERKI kutsub osa saama taasühinenud EKA võimsast sünergiast ning kogema enneolematut show’d!

ERKI Moeshow juured ulatuvad 80date aastate algusesse, mil tolleaegsed kunstitudengid korraldasid publiku šokeerimiseks esmakordselt teatraalse moeetenduse. Pärast seda on üritus üha suuremaid mastaape võtnud. Tänapäeval on ERKI hüppelauaks Eesti tulevastele moeloojatele, tuues iga aasta poodiumile külalisdisainerid välismaalt. ERKI eesmärk on panustada Eesti talenti ning selle jõudmisse rahvusvahelisele areenile, arendada kirgliku tegevusega nii oma spetsiifilisi tegutsemisvaldkondi kui ühiskonda laiemalt.

Osta pilet Ticketer.ee‘st
Jälgi ERKI-t Facebookis ja Instagramis
Üritus Facebookis: ERKI Moeshow 2019

#ERKIMoeshow

 

 

 

Teised ERKIst
08.03 На подачу заявки участника показа мод ERKI осталась всего пара дней @ Delfi 
04.03 ERKI Moeshow’le kandideerimiseks on jäänud viimane nädal
@ Anne & Stiil 
12.02 ERKI Moeshow’le kandideerimiseks on jäänud neli nädalat
@ Portail.ee
12.02 ERKI Moeshow’le kandideerimiseks on jäänud neli nädalat
@ Anne & Stiil
12.02 Заявки претендентов на участие в показе мод ERKI принимаются еще четыре недели @ Delfi
21.01 ERKI Moeshow uus konkurss on avatud @ artun.ee
17.01 “Снова вместе”. Стартовал конкурс молодых дизайнеров ERKI Moeshow 2019 @ Delfi
16.01. Tähelepanu noored moedisainerid! ERKI moeshow ootab osalejaid @ Postimees
15.01 Noorte moedisainerite konkurss on välja kuulutatud
@ Anne & Stiil

Uudised ja sündmused

ERKI_Moeshow_250519_photo_tom_rollich_043

ERKI Moeshow 2019 võitis Katrin Aasmaa!

25. mail toimus Eesti Kunstiakadeemias legendaarne ERKI Moeshow. Konkursi peapreemia pälvis Katrin Aasmaa kollektsiooniga “PROSTA KAPUSTA” Tänavu 32. korda toimuva moesündmuse lavale jõudis 17 kollektsiooni 3 riigist – Eestist, Lätist ja Leedust. Neist parima selgitas välja rahvusvaheline žürii, kelle hulka kuulusid Janusz Noniewicz, Hazel Clark, Annamari Vänska, Tanel Veenre, Roberta Einer, ...
erki bänner

Legendaarne ERKI Moeshow hullutab moepublikut juba täna!

25. mail kell 19 toimub aasta oodatuim moesündmus ERKI Moeshow. Eesti Kunstiakadeemias tulevad legendaarsel moesündmusel esitlusele 17 kollektsiooni nii Eestist kui välismaalt. Parima selgitab välja rahvusvaheline mainekas žürii. Tänavuse ERKI žüriisse kuuluvad: Poola Vogue’i esindaja Janusz Noniewicz, Hazel Clark New Yorki Parsonsi disainiülikoolist, Annamari Vänska Aalto Ülikoolist, ...
erki-erki-moeshow-erki-moeshow-2018-85620141

ERKI Moeshow finalistid on selgunud!

ERKI Moeshow konkursile esitati tänavu 43 kollektsiooni 5 erinevast riigist. 10-liikmeline rahvusvaheline eelžürii valis nende seast välja 17 väljapaistvamat kollektsiooni, mis pääsevad 25. mail Eesti Kunstiakadeemias toimuva moeshow lavale. 11. märtsi õhtul kogunes žürii Solaris keskusesse, et valida konkursile laekunud tööde seast välja 17 finalisti. Nimekasse žüriisse kuulusid ...
ERKI_JN9

Pildigalerii: ERKI Moeshow eelžürii valis välja finalistid

Tänavuse ERKI Moeshow konkurss on lõppenud. Eile õhtul, vahetult peale kavandite esitamise tähtaega kogunes eelžürii Solaris keskusesse, et valida välja kollektsioonid, mis pääsevad maikuus toimuva ERKI Moeshow lavale. Nimekasse eelžüriisse kuulusid sel aastal Britta Laumets, Kristina Viirpalu, Aljona Eesmaa, Kaisa Tooming, Kristel Kuslapuu, Karl Korsar, Mari-Liis Helvik, Xenia Joost ja Joan ...
Processed with VSCO with a6 preset

ERKI Moeshow uus konkurss on avatud

ERKI Moeshow 2019 konkurss kavandite saatmiseks on alanud. Tööd tuleb kohale tuua Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse valvelauda või saata need postiga aadressile Põhja puiestee 7. Konkursi tähtaeg on 11. märtsil kell 17.00. Taas on põhjust rõõmustada - legendaarne ERKI moeshow tuleb jälle! Tänavuse ERKI korraldamine on sarnaselt eelnevatele aastatele täielikult Kunstiakadeemia üliõpilaste ...
moedisain 2 (erki)

Avatud loeng “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18.00 toimub EKA disainiteaduskonna avatud loeng teemal “ERKI Moeshow - tagasivaade algusaastatesse”, mille käigus uuritakse ERKI Moeshow tekkimist ja korraldust alates kaheksakümnendatest kuni tänapäevani. Vestlusringis jagavad ERKI Moeshow ajaloost mälestusi ürituse korraldajad läbi aastate - Anne Metsis, Andro Kööp, Inessa Josing, Reet Aus ja Piret Mägi. ...

Lisainfo

Üldkontakt
erki.moeshow@artun.ee
EKA Disainiteaduskond
Põhja Puiestee 7
Tallinn

Peakorraldus
Karin Kiigemägi
peakorraldaja
karin.kiigemagi@artun.ee
5035096

Kelli Turmann
nõunik
kelli.turmann@artun.ee
509 2208

Üldkorraldus
Marie-Helene Jäger marie-helene.jager@artun.ee
Marten Sion marten.sion@artun.ee

Press
Jane Treima jane.treima@artun.ee
Janette Roopa janette.roopa@artun.ee
Diana Drobot diana.drobot@artun.ee

Sponsor
Marie-Helene Jäger marie-helene.jager@artun.ee
Liisa Põldoja liisa.poldoja@artun.ee
Diana Drobot diana.drobot@artun.ee

Graafiline disain
Cristopher Rogotovski cristopher.rogotovski@artun.ee
Johannes Veike johannes.veike@artun.ee
Ingel-Kristen Veevo ingel-kristen.veevo@artun.ee
Birgita Siim birgita.siim@artun.ee
Eliisabet Kuslap eliisabet.kuslap@artun.ee
Aaro Veiderpass aaro.veiderpass@artun.ee
Martin Kipper martin.kipper@artun.ee

Lava
Evelin Kruus evelin.kruus@gmail.com
Daana-Loreen Kägra daana-loreen.kagra@artun.ee
Andrea Ainjärv andrea.ainjarv@artun.ee
Skaidrite Mäesalu skaidrite.maesalu@artun.ee
Silvia Ilves silvia.ilves@artun.ee

Tagalava
Liisa Põldoja liisa.poldoja@artun.ee
Carmen Sibbul carmen.sibbul@artun.ee
Erle Ellermaa erle.ellermaa@artun.ee
Ellen Hasselbach ellen.hasselbach@artun.ee
Rachele Nagel rachelenagel@gmail.com
Marit Oja oja.marit@gmail.com

ERKI väikeprojektid
Marilin Assafrei marilin.assafrei@gmail.com

ERKI lähiminevikus:
https://erki.artun.ee/2018/
https://erki.artun.ee/2017/
https://erki.artun.ee/2016/
https://erki.artun.ee/2015/
https://erki.artun.ee/2014/
https://erki.artun.ee/2013/
https://erki.artun.ee/2012/
https://erki.artun.ee/2011/
https://erki.artun.ee/2010/