Töökojad ja tehnika

EKA uues õppehoones on hulgaliselt kaasaegse tehnoloogiaga varustatud töökodasid. Foto: Tõnu Tunnel

Töökojad. Paljusid kunstiakadeemia töökodasid ja stuudioid saavad kasutada kõik EKA üliõpilased. Osakonnad korraldavad selleks töökodade kasutamise koolitusi ja tutvustusi, mille leiad tunniplaanist. Samuti saab pöörduda otse töökoja meistri poole. Töökodasid saab kasutada tööajal, kui ruumis ei toimu õppetööd.

Tehnikalaenutus. Ülikoolis on ka tehnikalaenutus, kus tudengid saavad laenutada kaasaegset foto-, video-, valgus- ja helitehnikat, projektoreid ning muid töövahendeid, et parimal moel teostada oma õppe- ja loometöö ideid. Laenutatava tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

Tehnika laenutus D101

Professionaalseid töövahendeid saavad sümboolse tasu eest EKA tudengid ja töötajad laenutada, et teostada oma loomingulisi ja õppetöiseid ideid.

Tehnika laenutuseks saab külastada laenutus.artun.ee lehte ning valida vajalik tehnika nimekirjast või kirjutada sooviga laenutus@artun.ee. Kui vajalik tehnika on saadaval, läheb taotlus edasi õppekava juhile ja teaduskonna dekaanile kooskõlastamiseks.

Kuna tehnika kogus on piiratud ja laenutatakse välja eriolukorra lõpuni, tuleb hoolega läbi mõelda mida on vaja ja mida mitte, et vajaliku tehnika saaksid kõik, kellel seda vaja.

Pikema laenutusperioodi tõttu puudub laenutataval tehnikal päevatasu.

Tehnika laoseis muutub pidevalt ning osa tehnikat on ka väljas ning ei ole garanteeritud, et soovitud esemed saadaval on. Tehnika antakse välja erakorralise tagasikutsumise õigusega.

Tehnika nimekiri: laenutus.artun.ee

Laenutus asub 1. korrusel ruumis D101 (valvelaua ja raamatukogu juures)

Laenutus on avatud esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel
kell 10–12 (tehnika vastuvõtt)
kell 15–17 (tehnika välja andmine)

Lisainfo
Tener Ilistom
laenutus@artun.ee

Maketitöökoda B104-M

Avatud
E-R  9–17

Meistrid
Mihkel Arold
Rein Erdel

Puidutöökoda B104-P

Puidutöökoda on jagatud kolme ruumi vahel: masinaruum, töölaudadega sisustatud klassiruum ja viimistlusruum, kus on võimalik teha värvimistöid ja erinevatest kiududest plastmudeleid.

Töökojas töötamiseks on tarvis läbida esmaste käsitöövõtete ja ohutustehnika kursus vastavalt tunniplaanile või töökoja lahtioleku ajal kokkuleppel meistriga.

Olenevalt materjalist on puidutöökojas võimalik saagida, peiteldada, hööveldada, freesida, puurida, treida, lihvida, liimida ja painutada erinevaid materjale vaakumis lamineerituna.

Avatud
E-R  9–17

Meister
Avo Tragel

Metallitöökoda B106

Töökojas saab teostada metallide külmtöötlust: puurimine, freesimine, treimine, painutamine, lõikamine.

Avatud
E, K 9.30-17.30

T, N 9.30-19.30

R 9.30–19.30 (Bruno Lillemets)

Meistrid
Risto Tali
Bruno Lillemets

Sepikoda B106.4

Sepikojas saab teostada raua kuumtöötlust, lõigata, pressida ja keevitada (TIG, MIG/MAG- ja punktkeevitus).

Sepikoja kõrvalasuvas abrasiisviruumis saab teostada metallide lõikamis- ja lihvimistöid.

Avatud
T, R 9.30–19.30

Meister
Fred Truus

Prototüüpimise labor B204

Alates 23.11.2020 avatud ainult ette broneerimisel. LINK

Prototüüpimise laboris toimuvad 3D printerite, CNC freespinkide, laserlõikurite ja elektroonikaõpetuse ained EKA üliõpilastele. Vabakasutuse aegadel on EKA üliõpilastel ja töötajatel võimalik kõiki seadmeid ja töövahendeid õppetööks vajalike prototüüpide valmistamiseks kasutada.

Labor on ka teadus- ja arendustegevuse tugiüksus uute innovaatiliste seadmete väljatöötamisel, mida EKA erinevad üksused õppetöö edendamiseks vajavad. Lisaks on laboris võimalik läbi viia workshope, koolitusi ja suveülikooli üritusi.

Prototüüpimise laboris on kokku kümme plastiku 3D printerit, kolm väiksemat CNC freespinki, üks suurem kõrge täpsusklassiga CNC freespink metallile, üks võiksem laserlõikepink ja üks suure tööalaga laserlõikepink. Lisaks on laboris lai valik akutööriistu, käsitööriistu, elektroonika vahendeid ja maketeerimise seadmeid.

Prototüüpimise laboris on üliõpilastel võimalik kaarditerminali abil osta erinevaid materjale, nagu näiteks pleksiklaase, vineeri, pappe, komposiitmaterjale, kapat, 3D printer filament ja alumiinumi.

Labori juhataja
Madis Kaasik

Labori meister
Anna Jõgi

Skulptuuristuudio B206

Skulptuuristuudios toimib erialane õppetöö. See on varustatud peamiste käsitööriistadega, mis on vajalikud puidu või metalli lõikamiseks ja töötlemiseks. Lisaks kuulub ruumi juurde eraldi meistrite tuba erinevate elektrikäsitööriistadega, mida on võimalik kokkuleppel kohapeal kasutada. Ruumi saab kasutada saviga modelleerimiseks ja muu mittetolmava erialase töö tegemiseks. Stuudio toimib skulptuuri- ja installatsiooniosakonna õpperuumi ja kohtumispaigana, kus toimuvad erialatunnid, töötoad, iseseiseisev stuudiotöö ning loominguliste meeskondade kokkusaamised ja hindamised.

Avatud
E-R 10–17

Osakonna juhataja
Taavi Talve

Töökoja juhataja
Art Allmägi

Meister
Sander Haugas

Stsenograafia stuudio B304

Stsenograafia stuudio ruum (11 x 8 x 3,8m) koos seal oleva tehnikaga on mõeldud erialase õppetöö läbiviimiseks. Töö käigus on võimalik arendada ja realiseerida nii terviklikke lavastusprojekte, kui katsetada erinevate ruumisuhete, liikumise, valguse, heli, videoprojektsiooni ja objektidega, samuti testida kostüüme, dekoratsiooniosasid ja makette. Stuudio leiab pidevat kasutust ka keskse õpperuumi ja kohtumispaigana, seal toimuvad stsenograafia üliõpilaste erialatunnid, töötoad, iseseisvad stuudioharjutused, loominguliste meeskondade kokkusaamised, hindamised jne.

Hetkel on ruumis eelmisest majast pärinev kandesõrestik (ferm) mõõtudega 4,8 x 4,8 x 3,6m, pimenduskardinad, helitehnika, ekraan, projektorid. Valguspark ootab uuendamist töösoleva hanke käigus, millega peaks 2019. aastal saabuma ka kogu ruumi hõlmav laetehnika – mootorite abil liikuvad ja puldist juhitavad riputusstanged. Stuudio juurde kuulub väike laoruum tõmbekapi, pesemisvõimaluse ja valikuga erinevatest esmastest töövahenditest ja materjalinäidistest.

Avatud
E-R 10-15 (etteteatamisel)

Töötajad
töökoja juhatajad Lea Tall ja Pärtel Tall
tehnik Sergei Kibus

Uusmeedia helistuudio B306

Helistuudio on spetsiifiline ruum, mis on mõeldud professionaalseks helitööks. Ruum on ehitatud akustiliselt nii, et seinad ja lagi peegeldavad heli minimaalselt ja ruum on välismüra vastu maksimaalselt isoleeritud. Heli saab kuulata Genelec kõlaritest koosneva 5.1 surround helisüsteemiga. Stuudio tehnika põhineb 16-realisele AVID S6 heli töötlemis- ja mikserpuldi kontroller, millega on ühendatud AVID MTRX ja DAD AX32 anloog-digitaal/digitaal-analoog konverterid. Heli salvestatakse ja töödeldakse arvutis ProTools HDX tarkvaraga. Videotele ja filmidele heli sünkroniseerimiseks on olemas ka lisamonitor. Stuudiol on  professionaalsed Neumanni ja AKG mikrofonid.

Helistuudios saab teostada helimontaaže, kõnetekstisalvestusi, muusikalindistusi ning heliribasid videotele ja filmidele. Suuremate projektide salvestamine toimub Foto- ja Videostuudios, mis on helistuudioga elektrooniliselt ühendatud.

Stuudio kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine.

Töökoja juhataja
Hans-Gunter Lock

Digilabor B307

Digilabor on spetsiifiline arvutiklass, mis vastab vabade kunstide teaduskonna vajadustele. Seal saab teha foto-, video- ja helitöötlust, 3D modelleerimist jne. Töötamiseks on sisse seatud 15 töökohta (27”), igas Adobe CC Master Collection ja peagi on lisandumas ka graafikalauad. Lisaks sisaldavad arvutid ka muid spetsiifilisemaid programme. Õppejõule on kasutamiseks 86” nutitahvel ja arvuti kõigi programmidega.

Töötajad
Hans-Gunter Lock
Reimo Võsa-Tangsoo

Digiprintimislabor D305

Printimise stuudio

Digiprintimislaboris on võimalik kvaliteetselt skaneerida ja printida. Seal on töötamiseks kaks 27” töökohta, igas neist Adobe CC Master Collection ja peagi lisandumas ka graafikalauad. Lisaks on arvutites olemas ka spetsiifilisemad programmid. Skaneerimiseks on kasutusel Hasselblad X1 virtuaalne trummelskanner ja Epson Espression 11000 A3 tasaskanner. Printimiseks Epson SC-P6000 24” ja SC-P9000 44” RGB printerid.

(NB! Printimine võtab aega (ca 30 min/m) ja sellele lisandub materjalikulu (tint ca 20 €/m2 + paber). Töötamiseks laboris tuleb eelnevalt aeg kokku leppida (vähemalt nädal) labori eest vastutavate isikutega. See ei ole koopiakeskus.

Digiprintimislabori trükihinnad:

Poolläikiv kvaliteetne FomeiJet PRO Pearl 265 g/m2 fotopaber ja tinditrükk: 22,5 EUR/m2 ilma KM, 27 EUR/m2 sh KM%

Matt kvaliteetne FomeiJet Portrait Matt 230 g/m2 fotopaber ja tinditrükk: 20 EUR/m2 ilma KM, 24 EUR/m2 koos KM%

Kile Matte Backlit Film 280 g/m² ja tinditrükk: 27,5 EUR/m2 ilma KM, 33 EUR/m2 koos KM%

Trükihind oma paberile sisaldab tindikulu m2 : 16,67 EUR/m2 ilma KM, 20 EUR/m2 koos KM%

Skänneri kasutushinnad: 10 € tund iseseisvat tööd 25 € tund koos juhendamisega

Tasumine käib arve alusel.

Digitaalse printimise töökoja juhataja Tanja Muravskaja tanja.muravskaja@artun.ee

Maalikonserveerimise stuudio D308

Maalikonserveerimise stuudios toimub maalide ning erinevatest materjalidest kunstiteoste konserveerimine, kuid tegeleme aktiivselt ka ajalooliste interjöörikihistuste (näit. kirikutes, mõisates, eluhoonetes..)  uuringute teostamise ning interjöörimaalingute konserveerimisega. Suuremast tehnikast on stuudios jalgadel ning laua kohal liigutatavad töömikroskoobid ning vaakumlaud 2D objektide sirgestamiseks ning värvikihtide kinnitamiseks. Stuudio käsutuses on ka väike labor, kus on võimalik viia läbi katseid ning uurida erineva suurendusega (kuni 500 X) mikroskoopide all esemetest võetud mikroproove.

Meie spetsiaalne fototehnika võimaldab kunstiobjekte uurida ning kujutisi salvestada elektromagnetkiirguse spektri erinevatel lainepikkustel (näit.ultraviolett, infrapuna).

Avatud
E-R 10–18

Meister
Merike Kallas

Skulptuurikonserveerimise stuudio D308.2

Skulptuurikonserveerimise stuudios konserveeritakse erinevatest materjalidest skulptuure ja kolmemõõtmelisi objekte. Suuremast tehnikast on stuudios võimalik kasutada töömikroskoope, tõmbekappi, jne. Stuudio käsutuses labor, kus on võimalik teha stratigraafilisi analüüse.

Avatud
E-R 10–14

Meistrid
Isabel Aaso-Zahradnikova
Taavi Tiidor

Analoogfoto labor B405

Fotoosakonna analoogfoto labor

Analooglaboris on võimalik ilmutada ja suurendada nii mustvalget kui ka värvifilmi (C-41 ja E-6). Seal on omaette labor filmi ilmutamiseks, 5 ruumi suurenditega, keskne ruum kus toimub paberi ilmutamine/kinnitamine ning ruum piltide kuivatamiseks. Kõik suurendid on värvipeaga ning nendega on võimalik suurendada 135 ja 120 filmilt. Mustvalge suurenduse jaoks on ilmutusvannide maksimaalne suurus 30” x 40”. Värviprotsessi jaoks on töös 80cm laiune Colenta RA-4 protsessor.

Labori kasutamiseks on nõutud eelnev vastava kursuse läbimine.

Tehnikud
Kulla Laas
Reimo Võsa-Tangsoo

Virtuaalreaalsuse labor C408

VR labor koondab arhitektile ja disainerile vajalikke eriteadmisi virtuaalreaalsustehnikate rakendamisest disainiprotsessis.

Virtuaalreaalsustehnikad võimaldavad kavandada ruumi selle tulevase kasutaja vaatepunktist ja pöörata disainiprotsessis tavapärasest suuremat tähelepanu kasutaja ruumielamusele. Ühtlasi võimaldavad need kuvada kasutajale reaalsuse kihistusi, mis jäävad tavaolukorras tema silmale nähtamatuks, ning laiendada seeläbi tema taju ulatust. Igal semestril toimub VR Laboris üks intensiivkursus, mis annab tudengitele ülevaate immersiivsetest ruumi kujutamise ja kujundamise viisidest, olgu selleks kolmemõõtmeliste piltide visandamine või interaktiivsete keskkondade kavandamine. Kursusel omandatakse virtuaalreaalsusseadmete ja mängumootorite kasutuspõhimõtted ning oskus rakendada neid erialase loovmeediumina.

Virtuaalreaalsusprillid
HTC Vive Pro virtuaalreaalsusprillid (3tk)
HTC Vive virtuaalreaalsusprillid (2tk)
OCULUS Rift virtuaalreaalsusprillid ja Touch kontrollerid (1tk+4tk (tellimisel))

Tööjaamad
Dell Alienware 15 R4 portatiivne tööjaam (4tk)
Dell Alienware Area 51 tööjaam (1tk)
Lisatarvikud: statiivid, ekraanid, biomeetrilised sensorid jne.

VR Labori juhataja
Johanna Jõekalda

Avatud
T-R 13–18 (kokkuleppel)

Graafika töökoda B409

1924. aastal graafika osakonna juurde rajatud trükikojas viiakse läbi graafika eriala puudutavaid praktilisi õppeaineid. Töökojas saab teostada kõiki traditsioonilisi graafikatehnikaid: kõrg-, sügav- ja lametrükki ehk litograafiat. Lisaks on töökojas ainulaadne trükikirjade kogu, milles olevate trükitüüpidega on võimalik käsilaos kujundada ja paljundada tekste. Uue lisana on olemas kontaktfoto tehnikate eksperimentaallabor, mis pakub tehnilist tuge fotopõhiste töövõtete teostamisele sügav- ja kõrgtrükis ning litograafias. Graafika töökoja avatud plaan võimaldab erinevate tehniliste võtete ja trükitehnikate omavahelise ristkasutuse.

Töökoja varustusse kuuluvad: kõrgtrükipress, käsiladu, kaks erinevaid formaate trükkida võimaldavat sügavtrükipressi, kaks litograafiapressi, litokivide lihvimislaud, litokivide kogu, UV-lamp/valguslaud ja A3 laservärviprinter.

Avatud
E-R  10–17

Töökoja juhataja, meister
Maria Erikson

Meistrid
Britta Benno
Aarne Mesikäpp

3D labor C404

3D Labor (3DL) on eksperimentaalsete arhitektuursete lahenduste katselabor, mis rakendab kaasaegseid tehnoloogiaid õppetöös ja uurimisprojektides. 3DL korraldab erinevaid koolitusi ja töötubasid.

3DL põhisuundadeks on:

 • Parameetrilise arhitektuuri ja disaini seostatus füüsilise prototüüpimisega.
 • Erinevas suuruses objektide ruumiline kaardistamine fotogramm-meetria, laserkaugusmõõtjate ja modelleerimise abil.
 • Arhitektuursete ja ehituslike parameetrite side andmekogudega.
 • Linnade ja regioonide analüüs seoses ruumiliste protsesside ja keskkonnaga.
 • Hoonete masskohandamine seoses toimimis- ja tõhususanalüüsiga.

3DL töövahendid prototüüpimiseks ja digitaalse keskkonna väljunditeks füüsilisse ruumi:

 • Laserlõikur 100W tööalaga 600x900mm (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Stratasys Dimension SST 768 ABS plastiku 3D printer + WaterStation (kokkuleppel 3DL juhatajaga)
 • Ultimaker 3+ Extended FDM 3D printer (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Universal Robots UR10 6-teljeline Kobot (Koostöörobot)

2D/3D/4D analoog/füüsilise keskkonna digitaliseerimine:

 • Microscribe G2L 3D digitaiser tööalaga 1500mm (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Leica Disto S910 3D ja laserkaugusmõõtjad (kasutatav koolituse läbinutele)
 • Flir E5 termokaamera (kasutatav koolituse läbinutele)

Avatud
E-R 10–18

Labori juhataja
Martin Melioranski

Meister
Märten Peterson (laserlõikur)

Kangatrüki stuudio D502

Kangatrüki stuudios saab teha erinevaid kangatrükitehnikaid – pigmenttrükki (eripigmentidega e valgus- ja soojustundlike värvidega, helendavate ja helkurvärvidega), reservtrükki, söövitus- ja põletustrükki, siirdetrükki, flock- ja fooliumtrükki jne.). Stuudios on võimalik kasutada trükilauda (mõõtudega 8X1,7m), valguslauda siiditrükiraamide valgustamiseks (raam max välismõõtmetega 100x124cm) või kujutiste läbi kopeerimiseks, kuumpressi (plaat mõõtmetega 38X50cm) (lamineerimiseks, flock-, foolium-, sublimatsioontrükiks, pigmentvärvi kinnitamiseks),survepesukappi ja – pesurit tõmbekappi (nt. kemikaalide segamiseks), suruõhku, kuivatuskappi (kangaste kuivatamiseks), elektripliiti (kuumutamiseks, aurutamiseks, keetmiseks), kuivatuskappi trükiraamide kuivatamiseks.

Avatud
T-R 10–17

Töökoja juhataja Eelike Virve 
Meister Frank Abner

Silmuskudumise stuudio D503

Silmuskudumise stuudios on võimalik kasutada järgmisi silmuskudumise masinaid:

 • Silver Reed SK 155 4 tk,
 • Silver Reed SK 280 4 tk,
 • arvutiga ühendatud Silver Reed SK 830,
 • Samuti on võimalik kasutada gobeläänpõime tehnika jaoks vajalikke gobelääniraame.

Avatud
E-N 10–17

Töökoja juhataja
Juulia Aleksandra Mikson

Kangakudumise stuudio D505

Kangakudumise stuudios on võimalik kasutada järgmisi kangastelgi:

 • Toika teljed ühendatud arvutitega 100 cm niieraamide arv 24, 2 tk
 • Toika teljed ühendatud arvutitega 120 cm niieraamide arv 24
 • Toika teljed ühendatud arvutitega 150 cm niieraamide arv 16
 • Kiriteljed 110 cm niieraamide arv 8
 • Lauateljed niieraamide arv 4
 • Žakaartelg TC-1 150 cm, mis pakub kangakudumiseks laialdasi võimalusi
 • Kangakudumise stuudios on koostamisel materjalide raamatukogu, mis pakub ülevaadet tekstiilidisaini osakonna tudengite poolt loodud materjali näidistest

Tuleviku tekstiilide stuudios D505.1 asuvad

 • Yamato tööstuslik overlok
 • Brother tööstuslik õmblusmasin
 • Ricoma tööstuslik tikkimismasin
 • Kuumpress
 • Vaakumpress
 • Tinutamiseks töövahendid
 • Viltimismasin

Avatud
E-N 10–17

Töökoja juhataja
Juulia Aleksandra Mikson

Õmblustöökoda D507

Töökojas saab kasutada tekstiilkangaste õmblemiseks vajalikke tööstuslikke masinaid. Meil on olemas universaalmasinad sirge õmbluse jaoks, 3-niidiline overlok äärestuseks, 5-niidiline overlok (sirge õmblus+äärestus), kattemasin trikotaažile. Samuti on meil nööpaugumasin, mis teeb tavalist nööpauku. Viimistluseks on triikraud ja vaakumlaud. Plaanis on soetada ka uus triikimissüsteem ja liimipress. Kasutada saab kahte suurt lauapinda kanga lõikamiseks.

Avatud
E-R  10–18

Meistrid
Margarita Teeääre
Agne Talu-Vürmer

Kullassepatöökoda B504

Töökojas saab teostada peamiselt kullassepatöid. Lisaks on töökojas olemas hüdropress ja väike treipink.

Avatud
E-R 9.30–20.00

Töötajad
Kristo Pachel
Jens A. Clausen

Email ja kivilihvimine B506

Emaili ja kivilihvimise ruumis saab teostada metallist (hõbe, vask) esemete kuumemailimist ning vääriskivide töötlemist (saagimine, lihvimine, poleerimine).

Avatud
E-R 10–17 (etteteatamisel)

Töötajad
Eve Margus-Villems

Aksessuaaristuudio B510

Aksessuaaristuudios toimuvad aksessuaarialased õppeained, kus saab baasteadmised kotitehnoloogiast, materjalidest, nahatöövõtetest, masinatest. Lisaks toimuvad aksessessuaaristuudios erialased projektid, milles tegeletakse peakatete, kinnaste ja jalatsite tehnoloogiaga.

Ruumis on kolm suurt töölauda. Kaks arvutitöökohta Adobe´ programmidega ning värviline A3 printer (Epson L1300).

Aksessuaaristuudio on varustatud järgmiste masinatega:

 •         Vabavarremasinad (Pfaff 335)
 •         Postimasin (Pfaff 1295)
 •         Otseõmblusmasin Dürkopp (Adler 243-15555)
 •         Vabavarremasin (Metro Spezial 9345)
 •         Postimasin rullrattaveoga (Typical 571)
 •         Otseõmblusmasin (Typical 1245)
 •         Vabavarremasin (Typical GC2263)
 •         Šärfmasin (Fav AV2)
 •         Suruõhu Kompressor (Herkules)
 •         Jalatsipress (Lavardo NGL1)
 •         Jalatsilihvpink (Hardo Ideal Combi 115 b)
 •         Needi- ja trukipress
 •         Kuumaõhuföön

Stuudios asub erialane raamatukogu, saab tutvuda ajakirja Collezioni Accessori viimaste numbritega, uusimate (Brunneri) nahanäidiste ja messimaterjalidega. Tudengitele on kasutamiseks kuus mannekeeni torsot ning valik erinevaid kingaliiste. Aksessuaari ja köitedisaini materjalilaost on tudengitel võimalik erialaprojektideks kulupõhiselt nahka soetada.

Loenguvälistel aegadel on stuudio tööajal avatud tudengitele iseseisvaks tööks.

Avatud
E-R 10–17

Meister
Sirle Rohusaar

Köitestuudio B511

Köitestuudios asuvad paberite, kartongide ja naha töötlemiseks ning trükiste köitmiseks vajalikud seadmed (papikäärid, raamatuploki giljotiin, pressid, traatkammköitja, sadulklammerdaja, paberipuur, soonija ja perforeerija), tööriistad, liimid ja värvid. Trükkimiseks saab kasutada kuumpressi Opus Coldcover (täheladu ja klišee) või fooliumprinterit Doratore. Võimalus on ka reljeeftrükiks ja stantsimiseks.

Avatud
E-R 10-17

Töötajad
Eve Kaaret

Keraamika B602

Avatud
E-R 10-17

Meistrid
Lauri Kilusk (teisipäev,neljapäev)
Jaan August Viirand (esmaspäev, kolmapäev, reede)

Klaasikunsti töökoda B604

Avatud
E-R 10-17

Meistrid
Andra Jõgis
Eve Koha

Kontaktid

Andres Tammsaar. Foto: Mark Raidpere 2016

Andres Tammsaar

Haldus- ja finantsdirektor

626 7390

andres.tammsaar@artun.ee
kaido_bw

Kaido Kruusamets

Haldusjuht ja töökojad

5152682

kaido.kruusamets@artun.ee