Ehituskunst 2012

Ehituskunst_210x270mm_esikaas (1)

TOIMETAJAD: Aet Ader ja Kadri Klementi

KUJUNDAJAD: Mikk Heinsoo ja Kaarel Nõmmik

Eesti vanima arhitektuuriajakirja Ehituskunsti 55. number vaatleb teemat “Arhitektuuriharidus oma digitaalse reprodutseeritavuse ajastul”. Autorid kirjutavad kõrghariduse kriitikast ja selle võimalikest alternatiividest, arhitektuurist kui praktikast ja uurimusest, arhitektuuriharidusest tänapäeva Venemaal, infotehnoloogia mõjust arhitektuurile ja haridusele, arhitekti rollist, kopeerimisest, transdistsiplinaarsusest ja paljust muust. Enamik mõtteist ja tähelepanekuist on laiendatavad ka kunstiharidusele ning kõrgharidusele üldisemalt.

Ehituskunsti peatoimetajad Aet Ader ja Kadri Klementi nimetavad haridust praeguse hetke keskseks jõuks igas valdkonnas:

“Alates internetis vabalt kättesaadavatest tippülikoolide loengutest oma-algatuslike koolideni – haridus ei ole kunagi varem olnud ligipääsetavam ega kohandatavam. Kuidas mõjutab virtuaalne reaalset? Mis kaasneb erialadevaheliste piiride hägustumisega? Milline on hariduse ja harituse tulevik? – Need on küsimused, millele otsitakse ja pakutakse just praegu arvukalt vastuseid.”

Ehituskunst on kord aastas välja antav kogumik, mis avaldab uurimusi arhitektuurist ja teooriast. Igas numbris avaldatakse üks eelretsenseeritud teadusartikkel. Hariduse teemaga tähistab 1981. aastast ilmuv Ehituskunst liikumist uue väljaandja – Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna – kätesse.

ISSN: 1406-0213

 

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, 2012

 

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud