Garage48 Hardware & Arts 2016

Garage48 Hardware&Arts tehnoloogia ja disaini arendusnädalavahetust korraldavad Garage48, Tartu Ülikool ja Eesti Kunstiakadeemia.

5.-7. veebruaril 2016 toimunud arendusnädalavahetus tõi Tartusse uusi nutikaid seadmeid arendama ligi 150 inseneri, tarkvaraarendajat, loomeinimest ja turundajat. Reede õhtul esitletud 39 ideest läks töösse 20 käegakatsutavat seadet. “Seekordne üritus oli tähelepanuväärne, sest ühelgi varasemal Garage48 üritusel pole nii palju meeskondi korraga töötanud ning võrreldes eelmiste aastatega oli võitjat valida erakordselt raske, kuna tugevaid tiime oli väga palju,” kommenteeris ürituse eestvedaja ja Sihtasutus Garage48 üks asutajatest Priit Salumaa.

Genosity meeskonnale tõi üldvõidu ja parima disaini eriauhinna taskukohane geeniuurimise aparaat, mille abil saaksid näiteks õpilased koolitundides enda geene testida. Teist ja kolmandat kohta jagasid False Radio Network raadiopettevõrk vaenlase eksitamiseks raadioside järgi lahinguüksuse asukoha tuvastamisel ja M-sap muusikainstrumentide visualiseerimise lahendus bändidele live-esinemiste lavashow rikastamiseks.

“Võidutiimi puhul sai määravaks selle meeskonna väga hea sooritus nädalavahetusel ning ka idee sisu. Lisaks sellele, et nende prototüüp nõudis korralikku inseneritööd, oli kenasti disainitud, jõudsid nad ka pakendi peale mõelda ning milline teadushuviline kooliõpilane ütleks ei sellele, et bioloogiatunnis päriselt geeniteste läbi viia!” ütles Salumaa.

Parima tehnoloogia ja Microsofti eriauhinnad pälvis teeautomaadi ehitanud Teasla meeskond, parima turunduse eest tunnustati meeskonda EyeShirt, kes tõi publiku ette reklaame kuvava LED-ekraaniga T-särgi. Publiku lemmiku tiitel läks meeskonnale Track My Ride auto elektroonilise sõidupäeviku eest.

Vaata kogu ürituse lühikokkuvõtet siit ning kõiki finaalesitlusi siit.

tiimidesse jagunemine
mentorite konsultatsioon
töö elektroonikalaboris
3D printerid MassPortalilt
töö mehhatroonikalaboris
Teasla tiimi disainerid
töö mehhatroonikalaboris
The Bubble Gym tiimi arhitektid
The Bubble Gym tiim tööhoos
Genosity  tiimi disainerid
töö elektroonikalaboris
False Radio Network tiimi elektroonikud
GuitarPi tiimi disainer_arhitekt
ettevalmistus finaalesitluseks
H&A
Finaali avas Ieva Ilves
The Bubble Gym esitlus finaalis
Genosity esitlus finaalis
M-Sap esitlus finaalis
Teasla esitlus finaalis
Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud