Rein Zobel „Tallinn (Reval) in the Middle Ages. Town Building in the 13th-14th Centuries“

Tallinn (Reval) in the Middle Ages

Autor: prof. Rein Zobel

Tõlkinud Vappu Thurlow

Kujundanud Ivar Sakk

Rohkete illustratsioonidega varustatud inglise keelne raamat annab ülevaate Tallinna (Revali) linnaehituslikust kujunemisest ajaloolises ja topograafilises kontekstis. Põhjalikumalt käsitletakse 1219. aastal linna vallutanud Taani kuninga Valdemar II ehitatud kindlusi ning Mõõgavendade ordu ja Liivi orduga seotud ehitisi. Samuti vaadeldakse kuningas Erik V, kuninganna Margrethe ja kuningas Erik VII ajal kerkinud linnakindlustusi.

Raamatu kaante vahele on koondatud professor Zobeli nüüdseks peaaegu viiskümmend aastat väldanud uurimistöö tulemused ning käesolev väljaanne on esimene lähiaastail ilmuvast kolmeköitelisest ingliskeelsest sarjast.

Arhitekt Rein Zobel (sünd 1928) on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor. Ta on juhtinud Padise kloostri konserveerimistöid, osalenud Tallinna raekoja restaureerimisel ning löönud kaasa rannarootslaste külade ja talude inventeerimisel. Ta on põhjalikult uurinud Tallinna ajaloolist topograafiat, linnaehitust ja arhitektuuri. Koos Helmi Üprusega koostas ta 1969. aastal Tallinna vanalinna teadusliku uurimise ja regenereerimise projekti ning ta on raamatute “Tallinna linnamüür” (1966), “Tallinna keskaegsed kindlustused” (1980) ja “Walls and Towers of Tallinn” (1996) autor. Rein Zobel kuulus ka neljaköitelise Eesti arhitektuuri leksikoni (1993−1999) toimetajateringi.

ISBN 978-9985-9841-4-7

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, 2008

 

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud