Tallinna idee

linna idee

KUJUNDAJA: Ott Alver

Kogumik sisaldab 13 magistrandi visiooni Tallinna linna ruumist ja linna kvaliteedist. Üliõpilasi juhendasid prof. Andres Alver, prof. Veljo Kaasik ja arhitekt Indrek Rünkla.

Kus tekib ja sünnib mõte eestlase eluruumist? Sellest keskkonnast, kus me tunneksime end kõige paremini, kõige kodusemalt?

Kas oleme siin traditsioonide kammitsais, korrates ja ehitades üles ikka ja jälle vanu skeeme, või laename neid naabritelt, keda arvame meist targemad olevat?

Praktilises elus paneb tavaliselt asja paika kinnisvaraarendaja turusignaalidest lähtuv kaine kalkulatsioon. Väga suurelt ei saa ta rahaga riskida, tema eesmärgid on üdini praktilised. Turg annab signaale küll, kuid ainult tagantjärele…

Või sünnivad uued mõtted linnavalitsuste kabinettides, elu korraldavate poliitikute peades? On’s neil selleks aga aega ja oskusi?

Või tekivad tulevikuideed n.-ö. planeerijate ja sotsiaalteadlaste sünergilisest ühendusest, kes erinevaid andmeid kasutades interpoleerivad matemaatiliselt uusi ruumimudeleid?

Arhitektuurikultuuri ja -mõtet võiksid arendada need, kes ei karda katsetada uusi lähenemisi, läbi mängida kujutlusi Eestimaa elust kümne-kahekümne aasta pärast. Ja ei karda teha vigu, sest vigade tegemise julgusest algab alles päris looming.

Eesti ja inglise keeles.

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, 2010

 

Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud