Talvemantlide kollektsioon “Magada tahaks” (Marit Ilison).

2014 veebruaris tegid eesti moedisainerid Londonis ilma. Osa võeti Londoni moenädalast Briti Moenõukogu ja Briti Nõukogu koostöös sündinud Fashion Showcase-i programmi raames. 30 osaleja seas auhinnati Eesti ekspositsiooni parima väjapaneku kategoorias. Vähetähtis pole ka fakt, et loorbereid lõigati ettevõtmiselt juba teist korda. Seetõttu ei saa ka kõige kurjemad kriitikud salata, et edu saadab asjalikke ning et eesti mood on läbinud olulise kvaliteediproovi. Millises seisnes väljapaneku edu valem, raporteerib Kaidi Õis.

Fashion Showcase on Londoni moenädala satelliitprogramm. Ettevõtmine algatati 2012 aastal. 100 ruutmeetrisel väljapanekul kümne päeva kestel veebruarikuus näitasid oma töid moeloojaid ja disainereid 30 riigist. 2014 aastal esindasid Eestit Kärt Põldmann, Jo Nurm, Sille Sikmann ja Marit Ilison. Näituse kuraator oli Tanel Veenre. Ruumikujunduse lõi Hannes Praks. Võitjad välja selgitanud žüriisse kuulus nii ajakirja Vogue USA, Victoria ja Alberti muuseumi, Westminsteri ülikooli kui ajalehe the Guardian esindaja.

Fashion Now programm algatati, et pakkuda noortele säravatele disaineritele võimalust professionaalsete tegijatega mõõtu võtta ja silma paista. On näha, et ettevõtmine teenib oma eesmärki. Eksponeeritud taiestest on tänaseks enim tähelendu kogenud Marit Ilisoni talvemantlide kollektsioon Longing for Sleep ehk “Magada tahaks”. Mantlid on valmistatud nõukogudeaegsetest villastest tekkidest ning inspireeritud kaamosest: vastupandamatust soovist Eestimaa sünkpime sügis- ja talveaeg unerüpes mööda saata. Aga talveuinakusse suikuda ei saa: kohusetunne jääb kummitama. Unevõla määratut suurust kirjeldab kõige paremini soov tekki ka päise päeva ajal enda ümber kanda. 

Talvemantlide kollektsioon “Magada tahaks” (Marit Ilison).
Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud