Tudengite linnaruumivõistlus „Teistmoodi avalik ruum”

Tallinna noortenädalal kuulutati välja tudengivõistluse „Teistmoodi avalik ruum” võidutööde autorid
Võistluse eesmärgiks oli teada saada, mida arvavad Tallinna avalikust ruumist üliõpilased ning millised on nende ettepanekud linnaruumi muutmiseks. Võistlustöö pidi näitama nii probleemi kui ka lahendust, täpsem asukoht ja teemavaldkond jäi osalejate endi valida.
Võistluse žürii esimees, Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd kinnitab, et kõik võistlusele esitatud tööde autorid on esile toonud avaliku ruumi kitsaskohti ja pakkunud välja teravmeelseid lahendusi olukorra parandamiseks.
Esitatud 17 võistlustööst tõsteti auhindadega esile neli. Võitjaks osutus Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudeng Anna Liisa Saavaste (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala II kursuse tudeng), kelle töö „Valgus” muudab Viru keskuse tunnelis viibimise meeldivamaks elamuseks.
Teise koha tööd „Taevatee”, „110 meetrit tänavasporti” ja „Oaas” sekkuvad linnaruumi väga erinevas mõõtkavas, tänavaplaneeringust kuni väikse varju pakkuva paviljonini.
„Taevatee” autor Piret Noor, kes on lõpetanud EKA sisearhitektuuri ja mööblidisaini eriala ning õpib täna tehnikaülikooli magistrantuuris puidu- ja plastitehnoloogiat, loob Skoone bastionile valgusinstallatsioonide ning maastikku järgivate sildadega uue õdusa ja turvalisema keskkonna.
„110 meetrit tänavasporti” intensiivistab kultuurikilomeetri linnahalli poolse osa kasutust, nii et rulatajatele ja trikiratturitele tekib uus harrastuspaik, samal ajal ei unustata teisigi linnaruumiala kasutajaid. Töö autor Uku Mark Pärtel on maaülikooli maastikuarhitektuuri magistrant.
„Oaas” toob linnaruumi sümpaatse kohtumispaiga – teisaldatava varjualuse, mis vihmasaju korral pakub elavamat ruumikogemust. Autorid Ihan Toomik ja Kairin Koovit on EKA tudengid: Ihan Toomik on lõpetanud sepakunsti eriala ja jätkab praegu õpinguid skulptuuri magistrantuuris. Kairin Koovitil on EKA ehtekunsti eriala diplom.
Kõigi võistlusele „Teistmoodi avalik ruum” esitatud töödega saab tutvuda Tallinnas Rotermanni kvartali jahulao aatriumis, Rotermanni 8. Näitus on avatud kuni 28. septembrini, E-L kell 10-20, P kell 11-18. Näituse kuraator on Kaidi Õis.
Võistlustöid hindasid Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, arhitekt Villem Tomiste (EAL), arhitekt Katrin Koov (EKA) ning arhitekt ja EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis.
Võistlust ja näitust toetasid Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Rotermanni kvartal
ja  Eesti Arhitektuurimuuseum.

 

Taevatee_Foto_autor_VeronikaValk
110 m tänavasporti_Foto autor A_Piirisild
makett TORN_Foto autor A_Piirisild
makett TASAND II_Foto autor_A_Piirisild
makett LINNAPIKNIK_Foto autor A_Piirisild
makett LIIGUTUS_Foto autor A_Piirisild
makett KYLLALT_Foto autor A_Piirisild
makett MINIATUUR_Foto autor A_Piirisild
makett StrawCraft_Foto autor A_Piirisild
makett SooSoo_Foto autor A_Piirisild
makett MADU_Foto autor A_Piirisild
I koht VALGUS_4_Foto autor Reio Avaste
I koht_Anna Liisa Saavaste_Foto autor Reio Avaste
Konkurss_Teistmoodi avalik ruum_Foto autor Reio Avaste
Ihan Toomik ja Kairin Koovit auhindamisel_Foto autor Reio Avaste
II koht_Uku Mark Pärtel_Foto autor Reio Avaste
Konkursitöö KULTUURITU KILOMEETER_Foto autor A_PIirisild
Konkursitöö OAAS_ Foto autor A_Piirisild
Konkursitöö VEETEE_Foto autor A_Piirisild
Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud