Velokoja võistlustööde auhindamine

18. juunil kuulutati Telliskivi Loomelinnaku Vaba Lava hoones näituse avamisega välja Tallinna jalgrattamajade arhitektuurivõistluse “Velokoda” parimad ideed. Velokoja võistluse I koha pälvis töö nimega KOOKON ning selle autorid on kahe kõrgkooli arhitektuuritudengite tiim: Elis Kostabi (Tallinna Tehnikakõrgkool) ja Siim Tiigimägi (Eesti Kunstiakadeemia). I koha autorid saavad rahalise preemia, milleks on 1000 €.

 

Välja jagati kolm II kohta töödele:

TRIANGEL- Ats Buddell, Hanna-Liisa Mõtus, Mae Köömnemägi (Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala)

VELOTUBE – Karolin Kõrge (Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini eriala), Harri Kaplan (EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala)

RATTAMAJA – Karl Taul (EKA sisearhitektuuri eriala)

Nende rahalise preemia suurus on á 417 €.

Lisaks auhinnatud töödele otsustas žürii esile tõsta töid märgusõnaga KUUR – Harri Kaplan (EKA arhitektuur ja linnaplaneerimine), VILU – Inke-Brett Eek (EKA arhitektuur ja linnaplaneerimine) ja Juhan Teppart (Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala) ja PUNANE, KOLLANE, LILLELINE VÕI MUMMUDEGA – Mihkel Räni Raev ja Ulla Alla (EKA arhitektuur ja linnaplaneerimine).

 

Arhitektuurivõistluse “Velokoda” kuulutasid 2014.a. detsembris välja Tallinna Energiaagentuur koostöös Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Linnavaraameti ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnaga. Võistluse eesmärk oli leida parim idee korterelamute piirkonda sobiva turvalise jalgrattahoidla või -maja mudelile. Võistlustöö pidi näitama maketi, jooniste ja seletuskirjaga, milline võiks olla korterelamupiirkondade õuealale paigutatav jalgrataste ööpäevaringseks hoidmiseks mõeldud rattamaja. Võistlusele said ideid esitada kõik tudengid, olenemata erialast.

 

“Velokoda” arhitektuurivõistlusele laekus 17 tööd, mida hindasid Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd, arhitekt Siiri Vallner (EAL), Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri, Siseministeeriumi planeeringute osakonna nõunik Andres Levald (EAL, EPÜ) ning arhitekt ja EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis.

Konkursi žürii esimees Endrik Mänd: “Seekord oli tudengitele antud pureda paras pähkel – kuigi pealtnäha on velokoja näol tegemist lihtsa väikeehitisega, siis tegelikkuses eeldab selle ülesande lahendamine universaalset linnaruumitunnetust ning oskust nutikalt sulandada disaini ja tehnoloogiat. Võib julgelt väita, et auhinnatud ja äramärgitud tööde puhul oli ülesanne hästi lahendatud ning nende ideede ellurakendamine rikastaks linnaruumi ja elavdaks rattakasutust.”

 

EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis tunneb heameelt, et võistlusele laekunud tööde hulgas oli mitmeid potentsiaalselt rakendatavaid ideid. Kõik auhinnatud tööd väärivad professionaalset edasiarendamist valmis tooteks ning seeläbi tulevikus kohta Tallinna linnaruumis.

 

Rattamajad sobivad kindlasti ka teistesse linnadesse.

 

Tallinna Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava majas saab tutvuda kõigi konkursitöödega, välja on pandud maketid koos seletuskirjaga. Reio Avaste tehtud fotodega töödest saab tutvuda siin​.​

Näituse kuraator on Eve Komp.

 

Näitus on avatud 17. augustini iga päev kell 12-18 (v.a. riigipühad).

 

“Velokoja” konkurssi ja näitust toetavad Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Linnavaraamet, Tallinna Energiaagentuur, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, Vaba Lava ja Eesti ​Kultuurkapital.

I koha töö autorid
Elis Kostabi  ja Siim Tiigimägi
E_Mänd
Ats Buddell, Hanna _Liisa M6tus, Mae Köömnemägi
Karl_Taul
ära märgitud töö VILU
Mihkel Räni Raev
T_Tammis
EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis
NT
NT avamine
Velokoja NT
Arvo Sarapuu
I koha töö KOOKON
II koha töö RATTAMAJA
II koha töö TRIANGEL
II koha töö VELOTUBE
näitus VELOKODA
ära märgitud töö PUNANE KOLLANE LILLELINE  v MUMMUDEGA
Jaga sõpradega:

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud