Arhitektuurinäitus „Kes loob linna?“

Asukoht:
TARTU KUNSTIMUUSEUM Raekoja plats 18, Tartu Näitused avatud K, R–P 11–18 / N 11–21

Algus k.p.:
29.09.2016

Lõpp k.p.:
04.12.2016

29. septembril Tartmusis avatav arhitektuurinäitus „Kes loob linna?“ uurib, kes, milliste eesmärkide, vahendite ja tulemustega kujundavad Tartu linnaruumi. Kolm saali on pühendatud Tartu linnavõimu, arendajate ja kodanikuaktivistide tegevuse ja ruumiliste väljundite tutvustamisele, neljas saal esitleb kaasaegset visuaal- ja tekstikunsti, mis joonistab välja Tartu märkimisväärsed kohad ja voolib linna nägu. Näituse kuraator on arhitektuuriajaloolane ja -kuraator Pille Epner, kaaskuraator arhitekt Kaja Pae. Näitus jääb avatuks 4. detsembrini.

Näituse eesmärk on vaadelda linna erinevate huvigruppide vaatevinklist. Linnakeskkonna mõtestatud areng sõltub erinevate huvigruppide võimest visiooni omada, dialoogi pidada ja koostööd teha. Kui me teame, millised võimalused ja vahendid on linnaruumi arengu suunamisel linnavalitsusel, kinnisvaraarendajal või linnakodanikul, siis oskame paremini koos linna luua.

Näitus on üles ehitatud mitmekülgse väljapanekuna, kus näeb Tartu sündmusruumi kaarti, olulisemaid avaliku ruumi planeeringuid, hästi konteksti sobituvaid arhitektuuriobjekte, aga vilksamisi ka Tartu salapäraseid äärealasid, mis varjatud moel Tartu atmosfääri kujundavad. Näitust täiendab 15 intervjuud erinevate huvirühmade esindajatega, kelle hulgas on nii linnaplaneerimisega tegelevaid arhitekte ja ametnikke, kinnisvaraarendajaid kui linnaaktiviste.

Kuraatorite sõnul keskenduti näitust kokku pannes olulistele Tartu linnaruumi kujundavatele protsessidele ja initsiatiividele. “Viimastel aastatel tekkinud, kohati üsna tuline diskussioon, mis kriitiliselt küsib kvaliteetse ja Tartule omase linnakeskkonna järele, on märk üheltpoolt läbimõelduma planeerimise vajalikkusest ja teisalt valmisolust selle suunas liikuda.“

Näitusega kaasneb ruumigurmaani kaart, mis tutvustab Tartu nüüdisarhitektuuri ja tartulikke kõrvalradu.

Kuraator: Pille Epner

Kaaskuraator: Kaja Pae

Näituse kujundaja ja fotograaf: Paco Ulman

Graafiline kujundaja: Tuuli Aule

Illustraator: Eleonora Kolycheva

Näituse toimkond: Rael Artel, Karl Feigenbaum, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Jaanika Kuznetsova, Sten Ojavee, Kristel Sibul, Peeter Talvistu, Ago Teedema.

Täname: Tõnis Arjus, Karin Bachmann, Liisa-Lota Kaivo, Volli Kalm, Lemmit Kaplinski, Kalev Kase, Marie Kliiman, Jarno Laur, Kadri Leetmaa, Kadri Lind, Holger Loodus, Lilian Lukka, Sandra Mälk, Meel Paliale, Ilmar Part, Kristiina Praakli, Martti Preem, Aili Saluveer, Tiit Sild, Sirla, Enriko Talvistu, Anna-Liisa Unt, Siim Vatalin.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Liitu üritusega Facebookis: https://www.facebook.com/events/903423926468917/

Lisainfo:
Joanna Hoffmann
kaasaegse kunsti kuraator
Tel: 58817802
Email: joanna@tartmus.ee

TARTU KUNSTIMUUSEUM

Raekoja plats 18, Tartu
Näitused avatud
K, R–P 11–18 / N 11–21

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Näitused