Ave TAaveti isiknäitus

Asukoht:
EKA galerii, Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov

Algus k.p.:
16.07.2015

Algusaeg:
12.00-18.00

Lõpp k.p.:
31.07.2015

Olete oodatud Ave Taaveti isiknäituse “Õnnesoovid eakatele” avamisele neljapäeval, 16. juulil kell 18.00, EKA galeriis, Vabaduse väljak 6/8.

Ave Taavet kaitses magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni erialal 2015. aasta kevadel. Näitus “Õnnesoovid eakatele” on tema esimene isiknäitus.

Saade “Õnnesoovid eakatele” on sama vana kui raadio. “Õnnesoovid eakatele” – see on nostalgia, nukrus ja poeesia, tolmunud tšehhi kristall sektsioonkapis ja koidest puretud pintsak. See on tuhmuv pidulikkus, vanakooli kombed ning otse nooruslik trots ühiskonna muutuvate nõudmiste vastu.

Just sellisest emotsionaalsest taustast lähtub Ave Taaveti film “Õnnesoovid eakatele”, mis usub, et seeniorid võivad olla ühiskonna suurim revolutsiooniline jõud ning kui miski muu ei aita, siis tuleb ikka neil endil kark alla võtta ning asjad korda ajada. Musta huumoriga pikitud näitusel saab lisaks nimifilmile näha veel spetsiaalselt selle väljapaneku jaoks valminud ready-made’e ning suureformaadilisi karikatuure, mis kasutavad filmi stilistikat, kommenteerides ja laiendades seda ning ühtlasi võimaldades joonisfilmist erinevat tajukogemust ning osutades joonisfilmi tinglikkusele.

Prinditud tööd on justkui kaadrid animafilmist, kuid neile on omasem peenem tehniline teostus – enam detaile, sügavust, mängima hakkab paberi tekstuur. Eksponeeritud 12 digiprinti moodustaksid animafilmis vaid 12 kaadrit – 0,5 sekundit. Kui film mängib pigem üldmuljele ja selle vaatamise tempo on režissööri poolt ette antud, siis graafikateostega tutvumine toimub külastaja enda poolt seatud tingimustel. Ready-made’id muudavad joonisfilmi kunstilise tinglikkuse käegakombatavaks, kuid ühtlasi osutavad selle absurdsusele ja elutusele füüsilises maailmas. Näitus uurib lisaks vanaduse/vananemise temaatikale ka animatsiooni kui meediumi võimalusi ja piiranguid.

Avamisel pakutakse Uno Loopi (plaadilt), Sovjetskoje Igristojet (klaasist) ja pudi (korvist)!

Tänud: Tõnis Taavet, Triin Perkson, Sven-Tõnis Puskar, EKA animatsiooniosakond, Merilin Talumaa.

Näitus jääb avatuks 31. juulini 2015.


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud

EKA Galerii