Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näituse “Loading . . . 100%”

Asukoht:
Vanemuise 26, Tartu

Algus k.p.:
16.01.2015

Algusaeg:
17.00

Lõpp k.p.:
08.02.2015

Olete oodatud Eesti Kunstiakadeemia magistrantide näituse “Loading… 100%” avamisele Tartu Kunstimajasreedel, 16. jaanuaril 2015 kell 17:00

24.jaanuaril kell 12 – 16.00 on kohal ka näitusel osalevate tundengite artist walk. Kell 17.00 Rundumi vestlusring Kunstimaja monumentaalateljees. Ühtlasi oleme kohal ka sisseastumisalase infoga.

https://www.artun.ee/oppimine/kalender/vastuvott/


***
We kindly invite you to the opening of the group show “Loading 100%…” by MA students from the Estonian Academy of Arts, at Tartu Art House, on  Friday 16.01. 2015 at 17:00.
***

LOADING. . .  100% on Eesti Kunstiakadeemia teise aasta magistritudengite näitus-projekt. Noorte näitus, kes on kohe “valmis” (“laetuna” kõigest ümbritsevast ja iseendast) astuma iseseisva loojaisiksusena kunstiskeene‘le. Näitus koondab EKA vabade kunstide magistratuuri graafika, maali, skulptuuri- ja installatsiooni, fotograafia ja uusmeedia õppesuundade tudengite töid, kaasates ning kasutades vabalt ja loovalt erinevaid meediume ja lähenemisi, olles vaba ja/või ahistatud oma valikute kaudu, andes ausa ja avara pildi 100aastase Eesti Kunstiakadeemia kunstiõppe hetkeseisust ja suundumustest. Näituseprojekt pakub sissevaadet EKAle, avades publikule noorte kunstnike mõtteprotsessi ja töömeetodeid, esitades ainsa imperatiivina vabadust.

EKA sünnilinnaks ei saa pidada ainult Tallinna, eeskätt just vabade kunstide teaduskonna juured on Tartus ning sajanda sünnipäeva tähistamisel tahavad selle teaduskonna lõpukursuse tudengid Tartule omapoolse kummarduse teha. Puu mis kaotab ühenduse oma juurtega, kukub ümber. Teiselt poolt oleks see kindlasti ka oma “mina” proovilepanekrahuliku rütmiga, rohelise, pallasliku, vabameelse ja humoorika ülikoolilinna ees ja sees; uurimus sellest kuidas erinevad kaks kunstikeskust kõige noorema kunsti lõikes – millised on erinevused, millised sarnasused. Teataval kummastaval viisil kindlasti ka omamoodi vastus “väljasõidule rohelisse”.

Näitusel puudub otsese narratiivina sõnastatud teema, kuid noorkunstnike tööd on autoritele võimalus läbi katsetada ning esitleda reaalsuse peegeldust (või interpretatsiooni) toetudes ümbritsevale maailmale, enda sisetundele ja kollektiivsetele hirmudele, tehnilisele täiusele või selle puudumisele, kaosele ja korrastatusele meie kõigi sees. Osaleja peavad kõige olulisemaks loomingulist vabadust ja sidet vaatajaga.Osalejatele on see võimalus astuda vaatajatega otsesesse kontakti ning saada reaalset tagasisidet – näitusega kaasneb ka publikule suunatud programm artist walk‘i kujul, kus iga kunstnik tutvustab oma tööd ning vaatajatel on võimalik autoritega dialoogi alustada. Programm on mõeldud olema huvitav ning sisekaemuslik nii kunsti tavavaatajale, kui ka hariduslik neile, kes sooviks kunstniketeele asuda või asuvad selle tee alguses.

Osalejad on EKA õppekava kunst MA II kursuse üliõpilased, kellest enamus lõpetavad 2015. aasta kevadel: Indrek Aavik, Eldar Jakubov, Edgar Juhkov, Mikk Jäger, Kaarel Kütas, Katarina Meister, Ats Nukki, Alina Orav, Deniss Orlov, Sven Parker, Kadri Pihlakas, Hanna Piksarv, Mari Prekup, Ede Raadik, Kaspar Tamsalu, Aap Tepper, Mari Volens, Kristina Õllek. Näituse tööde valmimist juhendas ja konsulteeris Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna dekaan professor Andres Tali.

Näitus stardib 16. jaanuaril kell 17.00 ja on avatud kuni 8. veebruarini ning on hõlmab Kunstimaja kõiki kolme galeriid – teise korruse saale, väikest galeriid esimesel korrusel ja monumentaalgaleriid.

http://kunstimaja.ee/2015/01/3497


Kontakt ja info:

Eesti Kunstiakadeemia
prof. Andres Tali
andres.tali@artun.ee
5340 2314


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Piret Mägi
Viimati muudetud

NäitusedÜritused