EKA doktorant Varvara & Mar näitus Kameeleon Valenicas

Asukoht:
Valencia

Algus k.p.:
10.11.2016

Lõpp k.p.:
27.01.2017

10. novembril avasid Varvara & Mar isikunäituse nimega Kameeleon Valencia kunsti- ja kultuurikeskuses La Rambleta (Hispaania). Näitus jääb avatuks kuni 27.jaanuar 2017.

Maailm on tänapäeval üha rohkem ühendatud ja samas lõhestatud. Globaliseeritud maailma eesotsas on majandus- ja poliitilised ühingud nagu G7, Euroopa Liit ning ka domineerivad riigid. Selle tulemuseks on sarnane tarbimismuster üle kogu maailma. Internet võimaldab kohest infovahetust ja levitamist tehes iga kasutaja üheks globaalse võrgu osakeseks. Seega, enamus meist peab end ’maailma kodanikuks’, kes jälgib rahvusvahelisi uudiseid, moetrende, kultuuri ja reisib. Aga kohalikud ja rahvusvahelised majanduspoliitikad on põhjustanud ka ühiskonna lõhestumise, mille tulemuseks on riikide piiride kinnipanek ja ksenofoobia tõus.

Näitusel Kameeleon Varvara Guljajeva (sünd. Tartus, 1984) ja Mar Canet (sünd. Barcelonas, 1981) uurivad vastukäivat rahvusliku identiteedi küsimust globaliseeritud ja kriisiderohkes maailmas. Kunstnikud mängivad lippudega ning uputavad näituseruumid nendesse, küsides nende tähendust, jõudu, püsivust, sõltuvust ja domineerivust.

Näitus koosneb kolmest kunsitöödst: ’Kameeleon’, ’Üks lipp iga päev’ ja ’Kes on järgmine?’.

Varvara & Mar (http://var-mar.info/) Tallinnas tegusev rahvusvaheline kunstnike duo alustas oma koostööd 2009. aastal. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014.aastal teostas kunstnike duo Google ja Barbican London tellimustöö, mis on osa Digital Revolution näitusest. Samuti on kunstnikud edukalt osalenud avaliku ruumi kunstikonkursitel olles finalistid Sydney linna hankes Green Square Library and Plaza, pälvinud esimese preemia NUKU teatri kunstikonkursil ja kolmandad preemiad Pronksi 12 ja Põlva Gümnaasiumi omadel.

Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Oma uudsete ideede teostuseks kunstnikud kasutavad ja arendavad kaasaja tehnoloogiat.

Näitusekataloogiga saab tutvuda siin: https://www.dropbox.com/s/lt4ujw30856k788/Camale%C3%B3n_cat%C3%A1logo%20exposici%C3%B3n.pdf?dl=0

La Rambleta: http://es.larambleta.com/eventos/ver/camaleon-varvaraandmar

Varvara & Mar: www.var-mar.info

Kontakt:

Varvara Guljajeva

58178424

varvarag@gmail.com

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Näitused