EKAlased Maardu Dekennaalil, 3.–19. juunil

Maardu Dekennaal, 3.–19. juunil
Asukoht:
Maardu

Algus k.p.:
03.06.2022

Lõpp k.p.:
19.06.2022

Maardu Dekennaal on 3.–19. juunini Maardus toimuv multidistsiplinaarne kunstifestival, mis koosneb kaasaegse kunsti näitusest, etenduskunstiprogrammist, kontsertidest, pidudesarjast ja publikuprogrammist. Maardu Dekennaali üks eesmärke on kõnetada võrdselt kõiki Maardu elanikke ja külalisi, mistõttu on üritus ligipääsetav nii eesti kui vene keeles. 
Dekennaal” sündmuse nimetuses viitab kunstlikult loodud pingutusele paigutada end tõsiseltvõetavuse lävendit ületavate biennaalide-triennaalide-kvadriennaalide hulka. Peegeldades kultuuriliselt isoleeritud perifeeriate probleemistikku, on Maardu Dekennaali toimumise rütmiks seatud 10 aastat. Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kunstinäituste statistika alusel ei ole Maardus alates 2015. aastast toimunud ühtegi professionaalset kaasaegse kunsti näitust. Meie kavatseme seda muuta.
Maardu Dekennaali kaasaegse kunsti näitus jaotub ajutise galerii ja linnaruumi vahel ning toimub 3.-19. juuni. Kümmekond Eesti kunstnikku vaatlevad aegruumilistesse vahealadesse jäävaid olekuid. Maardu kontekstis võetakse ette tühjad kohtad ja kohtade tühisused, identiteetide lõhestumised ja hübriidistumised. Sellise sissevaate, aga ka välise peegelduse käigus muutub Maardu näidisjuhtumiks perifeersest väikelinnast, mis töötab suuremate globaalsete protsesside väiksema mudelina.
Etenduskunstiprogramm leiab aset 4. ja 5. juunil Maardu Rahvamajas ja linnaruumis ning selle teosed tõukuvad Maardu linna spetsiifikast. Dekennaalil osalevate eriilmeliste kunstnike valik esindab teatud läbilõiget noore etenduskunsti hetkeseisust.
Muusikaprogrammi raames astuvad 3. ja 4. juunil Maardu Rahvamajas üles erinevad eksperimentaalsed muusikud ja DJ-d.
Festivali üks eestvedaja on EKA tudeng Mattias Veller ja näituseprogrammi kuraator on EKA vilistlane Anita Kodanik. Näitusel on esindatud mitme EKA vilistlase tööd ning muusikaprogrammis on esindatud EKA üliõpilased. Meie festivali visuaalse identiteedi on loonud EKA graafilise disaini üliõpilased Emma Reim ja Laura Tursk.
Publikuprogrammi raames toimuvad eesti- ja venekeelsed giidituurid Dekennaali näitusel, loengud ja aruteluringid.
Dekennaali toetab EKA ÜE.
3. juunil sõidab Maardu Dekennaali avamisele EKAst kunstibuss, mis väljub kell 17.15.
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

NäitusedÜritused