Emeriitprofessor Leonhard Lapin esitleb raamatut “Olejad ja minejad” Mälestusi ja mõtisklusi

Asukoht:
ART SPACE galeriis, Tallinnas, Maakri 21

Algus k.p.:
19.01.2016

Algusaeg:
18.00

Teisipäeval, 19. jaanuaril 2016, kell 18.00 esitleb Eesti Kunstiakadeemia kauaaegne ja erakordne õppejõud, emeriitprofessor Leonhard Lapin oma raamatut “OLEJAD JA MINEJAD” Mälestusi ja mõtisklusi. Esitlus toimub ART SPACE galeriis, Tallinnas, Maakri 21. Kõik heasoovlikud inimesed on oodatud!

Lisaks raamatu tutvustamisele loeb autor Albert Trapeeźi erootilist luulet ja reggae muusikat esitleb kunstnik ja DJ Tarrvi Laamann. Karastavad joogid ja seltskond.

Raamatu tekst käsitleb suuremal või vähemal määral alljärgnevaid isikuid: A.Trapeeź, K.Gullichsen, D.Libeskind, Valli Olli, Voldemar Lapin, Sofia Lapin, H.Üprus, P.Kondratjev, V.Makarenko, S.Runge, A.Vahtra, O.Remsu, A.Kurtna, Tõnis Vint, Toomas Viint, J.Viiding, J.Bärg, A.Kesküla, A.Tolts, Ott Arder, Arpàd Arder, H.Käo, L.Mäll, J.Liiv, T.Kaljundi, Avo Himm Looveer, Kristin Looveer, H.Shein, M.Kaare, V.Vahing, M.Berg, A.Eigi, A.Ehin, J.Arrak, M.Milius, P.Beier,E.Nool ja paljusid teisi.

Mõlgutades mälestusi, unustamata neist johtuvad mõtisklused, on autor teksti suunanud rohkem käsitletavale isikule, kui iseendale. Ka meie suurte isiksuste puhul pole raamatust loota juttu nende „saavutustest“, kuivõrd neist kui inimestest, sest elu ja looming on tegelikkuses läbipõimunud, kuigi mitte üks-ühele. Sageli see külg inimlikkusest jääb tunnustatud tegude varju, või üldse ära, nagu oleks tegemist mitte inimeste vaid loomemasinatega. Paljud, kellest kirjutatakse, on meist lahkunud ja meile jääb neid ellu taaskutsuda just tekstide läbi, mis kunstihuvilist inimest veetleksid ning viitaksid, et elu põhiväärtus on elu ise ja looming on vaid üks osa sellest, kuigi elab loojast kauem.

Raamat on illustreeritud rohkete fotodega, mis nüüd on juba „ajaloolised“ ning osa neist ilmub trükituna esmakordselt. Raamatu väljaandja on Eesti Keele Sihtasutus, Tallinn 2015, 207 lk. 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Üritused