Kilomeeter Skulptuuri otsib vabatahtlikke!

Algus k.p.:
17.04.2016

Lõpp k.p.:
12.06.2016

Kunstihuviline, anna vabatahtlikuna panus rahvusvahelise vabaõhunäituse korraldamisse!

Kilomeeter Skulptuuri (kmS) on rahvusvaheline vabaõhunäitus, mis viib kaasaegse kunsti muuseumist välja linna avalikku ruumi. Iga kahe aasta tagant toimub üritus Rakveres ning vahepealsetel aastatel võõrustavad näitust erinevad linnad üle Eesti. Näituse eesmärgiks on tutvustada kaasaegset kunsti laiemale publikule väljaspool suuremaid keskusi ning vürtsitada kohalikku elu omanäolise kultuurisündmuse korraldamisega.

Sellel suvel toimub kmS teist korda oma kodulinnas Rakveres. Vabaõhunäitus, mille juurde kuulub ka väiksematest ekspositsioonidest, ettekannetest, vestlustest, giidituuridest ja töötubadest koosnev kõrvalprogramm, toimub 2. juulist – 24. juulini. Põhinäitusel tulevad eksponeerimisele Soome kuraatori Anna Virtaneni kontseptsioonist lähtuvalt valitud teosed Eesti, Soome, Iirimaa, Taani ja Norra kunstnikelt.

Vabatahtlike peamiseks rolliks on näituse ettevalmistusnädalal abistada kunstnikke ja korraldajaid tööde ülespanekul. Näituseperioodil on põhiülesanneteks külastajate informeerimine ja juhendamine, et pakkuda kunstihuvilistele nauditavat ja meeleolukat näitusekogemust. Anname võimaluse toetada rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikke oma tööde ülespaneku protsessis, saada uusi väärtuslikke kogemusi ja tutvusi kultuurivaldkonnas, veeta tegusalt aega suvises Rakveres ning muuta kvaliteetne kultuurisündmus tõeliselt meeldejäävaks nii endale kui külastajatele.

Juuni keskel toimuval vabatahtlike koolituspäeval tutvume põgusalt omavahel, räägime eelseisvast kultuurisündmusest ja selgitame täpsemalt tööülesandeid. Vabatahtliku töö sooritamise ajaline periood on paindlik, kuid vastavalt näituse toimumisajale langeb see ajavahemikku 27.06–26.07. Majutuse, toitlustuse ja transpordi tagavad korraldajad.

Huvitatutel palume täita ankeet (kmS koduleheküljel) ning saata see 12. juuniks 2016 aadressile vabatahtlik@sculpture.ee. Soovitame ankeedile lisada ka CV.

Küsimustega võib pöörduda vabatahtlike koordinaatori poole kirjutades kadri@sculpture.ee.

Kohtumiseni Rakveres!

www.sculpture.ee

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

NäitusedÜritused