Kunstiakadeemia legendaarse graafikaprofessori Alo Hoidre 100. sünniaastapäeva puhul toimub Rahvusraamatukogus näitus

Asukoht:
Eesti Rahvusraamatukogu, Tõnismägi 2, peanäitusesaal

Algus k.p.:
15.01.2016

Lõpp k.p.:
05.03.2016

Eesti Kunstiakadeemia eelkäija, Eesti NSV Riikliku Kunstiinstituudi legendaarse graafika professori Alo Hoidre 100. sünniaastapäeva tähistamiseks avatakse täna, 15. jaanuaril kell 16 Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis näitus „Mees, kes koosnes stiilist. Alo Hoidre 100“.

Alo Hoidre (1916–1993) oli viljakas vabagraafik, raamatuillustraator, maalija ja silmapaistev graafika professor Eesti Kunstiakadeemias. Tema loomingust võib leida ka plakateid ja tarbekunstiteoste kavandeid. Eesti graafikas tõusis Hoidre esile 1960. aastatel, mil ta kogus tuntust energilise kunstiuuendajana, mõtles piiridest välja, viis edasi ja avardas tollase graafika väljendusvõimalusi. Tema meelisalaks kujunes litotehnikas vabagraafika.

“Hoidre oli 1941 üks esimesi EKA eelkäija Riigi Kõrgema Kunstiooli lõpetajaid ja ERKI legendaarne graafikaprofessor aastatel 1944-82. Mees, kes rangest stalinismist arenes küllatki mõnusaks ja liberaalseks noorte innustajaks, ” meenutab EKA rektor akadeemik Mart Kalm, kes on ülikooli ajalugu läbi ja lõhki uurinud.

Näitus eksponeerib Rahvusraamatukogu kunstikogust valikut Alo Hoidre 1960. aastate töödest, kuid pearõhk on tema viimase eluperioodi loomingul, mida iseloomustab vaba ja hoogne käsitluslaad ning huvitav litotehnika võimaluste kasutamine. Selle perioodi teosed tõid Alo Hoidrele kõrge tunnustuse, mis tipnes Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga aastail 1984 ja 1991.

„Eesti Rahvusraamatukogul on taas au tutvustada meie kunstikogu rikkusi, seekord silmapaistva graafiku Alo Hoidre loomingut, mis on sellisel kujul raamatukogus väljas esimest korda. Täname näituse kuraatorit Jüri Haini, kellega koostöö on olnud läbi aastate Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogu tutvustamisel märkimisväärne,“ sõnas näituste osakonna juhataja Ave Tölpt.

Näitus on avatud 5. märtsini. Näituse avab Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Näitused