Raamatu “Arhitekt Raine Karp” esitlus

Asukoht:
Eesti Rahvusraamatukogu, Tõnismägi 2

Algus k.p.:
24.05.2016

Algusaeg:
17.00

Teisipäeval, 24. mail kell 17 toimub Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis Eesti Arhitektuurimuuseumi raamatu „Arhitekt Raine Karp” esitlus.

Eesti Arhitektuurimuuseumi poolt välja antud raamat koondab Raine Karbi (s 1939) kui ühe Eesti kõige mõjukama ja originaalsema ehituskunstniku viimase poolsajandi projekte ja ehitisi. Käesolev raamat on esimene ülevaateteos tema mitmekülgsest loomingust, hõlmates nii elamuarhitektuuri, arhitektuurivõistluste töid ja Karbi tõelisi tähtteoseid nagu Tallinna Linnahall, Eesti Rahvusraamatukogu ja tänaseks lammutatud Sakala keskus. Kronoloogiliselt koostatud teos sisaldab üle 80 projekti ja ehitise, mis on valminud 1960. aastate algusest kuni viimaste aastateni välja. Raamatu juhatab sisse arhitekt Emil Urbeli eessõna, mis läbi isiklike mälestuste prisma heidab pilgu vanema kolleegi elule ja tööle. Muuseumi kuraatori Mait Väljase artikkel avab Karbi kui isepäise ja kompromissitu loojanatuuri olemust, keskendudes põhiliselt tema nõukogude perioodi ehitistele. Rikkalikult uute ja arhiivifotode ning joonistega illustreeritud raamat sisaldab ühtlasi inglisekeelseid paralleeltekste.

Esitlusel toimuvas väikeses vestlusringis pärib Raine Karbilt tema elu ja loomingu kohta raamatuprojekti algataja Tiit Nurklik.

Raamatu ilmumist toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool.
Täname Eesti Rahvusraamatukogu.

„ARHITEKT RAINE KARP”
Koostajad Raine Karp, Mait Väljas
Kujundajad Mariana Hint-Rääk, Agnes Ratas
Fotograaf Martin Siplane
Tõlkija Adam Cullen
Väljaandja Eesti Arhitektuurimuuseum, 2016
kõvakaaneline, 232 lk

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Üritused