USA filmiprofessor Dr. Michael Renov “Semiotics of Documentary and U.S. Documentary Film History”

Algus k.p.:
03.03.2016

Algusaeg:
16.00–17.30

American Film Showcase ja Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis esitlevad
Dr. Michael Renov, University of Southern California: 
“Semiotics of Documentary and U.S. Documentary Film History”

3. märtsil peab USA filmiprofessor Michael Renov Eesti Kunstiakadeemias loengu dokumentalistika semiootikast ja USA dokumentaalfilmi ajaloost. Loeng toimub Estonia pst 7 hoone ruumis 426 kell 16.00–17.30 ning kõik huvilised on oodatud. Loeng on inglise keeles.

Miks dokumentaalfilm korda läheb? Michael Renov, Lõuna-Kalifornia Ülikooli kriitika õpingute professor ja ase õppe prodekaan, mitmete dokumentaalfilmi raamatute autor ja -festivalide kuraator räägib dokumentaalfilmi sotsiaalsest tähendusest. Prof Renov arutleb dokumentaalfilmi peamistest funktsioonidest – talletamine, veenmine, analüüs ja esitlus (expression) – pöörates eraldi tähelepanu ka eetilistele kaalutlustele.  Renov on osalenud mitmete oluliste filmifestivalide zhüriides, sh Sundance, Silverdocs jpt, oma loengus räägib ta ka USA dokumentaalfilmidest ja filmi ajaloost.

Loeng toimub USA saatkonna ja USA Välisministeeriumi American Film Showcase’i programmi raames, mille käigus linastuvad USA dokfilmid Tartus Elektriteatris, Tallinnas kinos Sõprus ja Narvas, ning loenguid annavad USA filmieksperdid ja -tegijad.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Avatud loengud