Vilistlaspäev “EKA uus ajastu” toimub juba sel reedel

EKA uue maja avamine. Foto: Raul Mee
Asukoht:
EKA aula

Algus k.p.:
09.10.2018

Algusaeg:
14:00

Lõpp k.p.:
09.11.2018

Kutsume kõiki Eesti Kunstiakadeemia vilistlasi 9. novembril kell 14 uude õppehoonesse arutlema EKA tulevikuperspektiivide üle. Uus ühine maja pakub enneolematuid võimalusi õppeks ja innustab ülikooli arenema sisuliselt. Soovime nüüd koos vilistlastega arutleda EKA õppekavade arengutest ja saada meie erialade professionaalidelt uutele suundadele tagasisidet.

Kuuleme ka vilistlaste värvikaid lugusid väljakutsetest, mis neid peale ülikooli tööelus tervitasid. Toimuvad uue maja tuurid ja vilistlaspäev lõpeb meeleoluka ja kauaoodatud koosviibimisega muusika saatel.

Ootame kõiki EKAlasi läbi aegade (ja parimaid sõpru)!

Registreeru vilistlaspäevale SIIN.

PROGRAMM

14:00-15:30 I sessioon – Uue EKA uued õppekavad. EKA arengud uues kodus. 
Vilistlaspäeva esimeses sessioonis tutvustavad dekaanid värskemaid arenguid teaduskondades. Millised uuendused on tehtud õppekavades? Mida soovitakse lähiajal veel arendada? Kas ja milliseid erialasid on juurde oodata ning kas midagi tõmmatakse koomale? Kui palju peaksid meie õppekavad käima ajaga kaasas ning kas EKA roll on säilitada valdkondade traditsioone? Millised võimalused on uues majas tekkinud erialade üleseks interdistsiplinaarseks õppeks? Kutsume vilistlasi nendes küsimustes kaasa rääkima.

Prof Kristjan Mändmaa, disainiteaduskonna dekaan
Prof Lilian Hansar, kunstikultuuri teaduskonna dekaan
Prof Andres Ojari, arhitektuuriteaduskonna dekaan
Prof Kirke Kangro, vabade kunstide teaduskonna dekaan

Modereerib õppeprorektor Anne Pikkov.

15:30-16:30 paus ja tuurid uues majas

16:30-18:00 II sessioon – Vastutuult tribüünile.

Enne suurt edulugu võivad üllatada mitmed ebaõnnestumised. Tihtipeale saabub see soovitud kõrghetk just läbi raske töö ja keerdkäikudest õppimise. Edulood kerkivad esile, samas põrumised, millest just enim õpitakse, jäävad tahaplaanile. Päeva teises sessioonis kuuleme vilistlaste (äpardus)lugusid, mis peegeldavad nende erialasel teekonnal toimuvat läbi reaalsuse prisma ja annavad mõista, et ka kõige vingemad arhitektid, disainerid ja kunstnikud on vahel omadega puntras.

Modereerib Andra Orn, NOARi juht ja Tallinn Art Week korraldaja.

Koit Ojaliiv, arhitekt “EKA maja ehituseprotsessi apsud”
Tanel Veenre “Läbikukkumised kui disaineri ja ettevõtja õppetunnid”
Johanna Jõekalda “Autoriõiguste kuritarvitamisest”

18:00-… muusika ja vabas vormis vilistlasjutud

Registreeru vilistlaspäevale SIIN.

Sessioon “Vastutuult tribüünile” toimub projekti “EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt)” raames, mis on rahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toel.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Üritused